Garšvielu klāsts ir ļoti plašs - gan svaigi, gan kaltēti garšaugi. Vajag tikai nebaidīties pamēģināt un atrast savai gaumei atbilstošu.

Ar ko aizvietot tik ļoti neveselīgo sāli, lai maltīte vispār būtu ēdama? 11

Esi vesels
2016. gada 5. janvārī 14:07 2016. gada 5. janvārī 14:07
"Esmu daudz dzirdējusi un lasīju, ka sāls pamatuzturā nemaz nav tik nepieciešams, jo dienas gaitā tāpat uzņemam sāli ar dažādām uzkodām utt. Bet kā lai bez sāls pagatavo daudz maz baudāmu ēdienu? Kā pagatavot gaļu vai zupu bez sāls? Kuras būtu tās garšvielas ar ko aizstāt sāli?" jautā kāda māmiņa ģimenes portālā mammamuntetiem.lv. Atbild uztura speciāliste Astra Sabule-Leite.

Atbild uztura speciāliste Astra Sabule-Leite

Jā, tā ir pilnīga taisnība, ka sāli kā tādu no uztura varam izslēgt pilnībā, jo nepieciešamo daudzumu uzņemam ar pārtikas produktiem. Atteikties no sāls ir grūti, jo mūsu garšas kārpiņas ir pieradušas, bet neiespējamā misija tā nav. Iesaku sāls daudzumu iesākumā samazināt un tad pakāpeniski atteikties vispār.

Ja pilnīga izslēgšana no uztura notiks uzreiz, tad ēdiens liksies pliekans un bezgaršīgs. Bet darot to pakāpeniski, jūs iemācīsieties izbaudīt ēdiena īsto garšu. Sāls vietā var lietot dažādas garšvielas. Klāsts ir ļoti plašs – dažādi garšaugi – gan svaigi, gan kaltēti (dilles, baziliks, pētersīļi, kinza, rozmarīns, timiāns, estragons, oregano), karijs, kurkuma, čili, u.c.

Ir nopērkami arī dažādi garšvielu maisījumi bez sāls. Visplašākā izvēle būs specializētajos garšvielu veikalos, piemēram, Gemoss un Avokado, gan pa kādai garšvielu izlasei būs arī parastos lielveikalos. Tikai lielveikalu precei rūpīgi jālasa sastāvs, jo lielai daļai garšvielu maisījumu sāls ir klāt, bet var atrast arī bez sāls.


Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 6
Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 12
Rīgā startēs pasaules slavenību rallijs “Gumball 3000”. Tā viņi Latvijā ālējās pirms četriem gadiem! 6
Skatīt visus komentārus