Tiešā veidā zoba caurums neietekmē augli, bet Tavu pašsajūtu un tieši Tavu veselību. Ja Tev sāpēs zobs, tad agrāk vai vēlāk sāksi domāt par pretsāpju zālēm, taču, būdama gaidībās, nevari dzert visu, kas zāļu skapītī stāv.

Grūtniecei sasāpējies zobs. Vai tas ietekmē gaidāmo mazuli? 6

Runā speciālists
2016. gada 21. janvārī 09:10 2016. gada 21. janvārī 09:10
"Tā sanāca, ka negaidīti paliku stāvoklī. Biju domājusi, kad sakrāšu lielākus līdzekļus, beidzot sākt apmeklēt zobārstu. Mūsu ģimenē ir iedzītas bailes vēl no padomju laiku tipa ārstiem, kuri ārstēja bez atsāpināšanas, tāpēc zobārsta apmeklējums šķiet teju kā iešana uz moku kambari" ģimenes portālā mammamuntetiem.lv raksta kāda topošā māmiņa. Uz viņas jautājumu par zobu veselību atbild zobārste Baiba Krauze.

"Vai kariess stipri ietekmē augli puncī? Nu jau 35. nedēļa un sasāpējas zobs, tā nu man dilemma, vai nu zobs, vai nu dzīvokļa īre, jo, kā zināms, plombes ielikšana maksā no 20 līdz pat 100 eiro," ir nobažījusies grūtniece.

Atbild zobārste Baiba Krauze

Zobu sāpes ir ļoti nepatīkamas. Ja šobrīd Tev ir zoba nerva iekaisums, tad būs sāpes uz aukstu, karstu, sāpes naktī, pulsējošas sāpes, var būt nepatīkami arī uzkost vai pieskarties zobam. Ja šādā stadijā zobu neārstē, tad iekaisušais nervs var nekrotizēties – iet bojā. Mikrobi, kas dzīvo kanālā un izraisa minētās problēmas var turpmāk izraisīt arī iekaisumu zem zoba, arī sastrutojumu. Iespējams, ka Tavā gadījumā nepietiktu tikai ar plombi. Kanālu ārstēšana nav lēta, bet tā ir vienīgā iespēja zobu paturēt mutē, jo izraut jau var vienmēr.

Tiešā veidā zoba caurums neietekmē augli, bet Tavu pašsajūtu un tieši Tavu veselību. Rēķinies, ja Tev sāpēs zobs, tad agrāk vai vēlāk sāksi domāt par pretsāpju zālēm – bet, tā kā esi stāvoklī, tad nevari lietot visu, kas zāļu skapītī stāv... Plus vēl – ja Tev sastruto zobs un ir nepieciešamas antibiotikas? Grūtniecēm ir jālieto tikai tie medikamenti, kas ir nepieciešami, tā nu ar sasāpējušos zobu Tu sevi pakļauj riskam, ka nāksies dzert medikamentus, ko varētu nedzert. Jo vairāk ielaidīsi zoba problēmu, jo lielākus līdzekļus vēlāk šajā zobā nāksies ieguldīt."


Mammamuntetiem.lv/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Lūk, kādu tērpu kāzām izvēlējusies ASV pirmā lēdija Melānija Trampa
Porziņģis parādījis, kādos īpaši patriotiskos apavos šovasar spēlēs Latvijas izlasē 14
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Skatīt visus komentārus