"Bieži vien cilvēki, it īpaši vīrieši, domā, ka vajag pagulēt mājās pāris dienas, un visas slimības pāries, bet tā nenotiek," sacīja Vējone.

Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone: "Slimība cilvēkus nešķiro" 171

Esi vesels
2016. gada 5. februārī 07:36 2016. gada 5. februārī 07:36
Slimība cilvēkus nešķiro, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta Vējone.

Viņa uzsvēra, ka visus lēmumsu par ārstēšanos prezidents pieņēmis pats, būdams pie skaidras apziņas. Kad kļuvis zināms, ka ir nepieciešams veikt sirds operāciju, nevienu brīdi nav bijusi doma, ka tā varētu tikt veikta ārpus Latvijas.

Vējone pieļāva, ka prezidenta slimība varētu būt "iestaigāta", ko veicinājusi lielā aizņemtība un stress. "Bieži vien cilvēki, it īpaši vīrieši, domā, ka vajag pagulēt mājās pāris dienas, un visas slimības pāries, bet tā nenotiek," sacīja Vējone.

Tāpat Vējone atzina, ka ģimenē pārrunāta arī prezidenta turpmākā darbība pēc tam, kad viņš būs beidzis ārstēšanos. "Esmu viņam teikusi, ka būs vairāk jāklausa mani un regulārāk jāiet pie ārsta, taču teikt jau var visu ko, bet laiks rādīs, kā būs," sacīja Vējone.

Prezidenta dzīvesbiedre vairākkārt pateicās ārstiem par veikto darbu un sabiedrībai par sniegto atbalstu.

"Viņam ir grūti neskriet. Viņš sekoja savai veselībai, bet acīmredzot tā slimība viņu piezemēja," sacīja Vējone, piebilstot, ka prezidentam jau tagad galvā ir dabu saraksts. "Bet es ceru, ka viņš vēl nedaudz piebremzēs, lai būtu laiks atveseļošanās periodam, lai varētu palikt nedaudz stiprāks," uzsvēra Prezidenta kundze.

Vaicāta, vai bija pareizs lēmums prezidentam janvārī doties uz dēla kāzām, Vējone sacīja, ka "tagad jau var visādi runāt". Viņa arī skaidroja, ka dēla kāzās prezidents jutās labi. "Dēls precas tikai vienu reizi. Tas bija ieplānots pasākums un nebija liels. Notika sarakstīšanās un vakariņas. Protams, ka tēvs gribēja piedalīties. Tajā dienā viņš jutās labi," viņa pastāstīja.

Vējone arī atklāja, ka prezidenta atveseļošanās norit labi - cik labi var būt šajā situācijā. "Viss notiek kā jānotiek, soli pa solim mēs tuvojamies atveseļošanās procesam," viņa uzsvēra.

Mediķiem Prezidenta kundze velta lielu pateicību. "Jau sen esmu teikusi, ka mums ir labi dakteri, bet šeit es to redzu personīgi," viņa sacīja.

Vējone arī atzina, ka liels pārsteigums šajā laikā bijis saņemtais atbalsts. "Tie vārdi un domas, kas nāk, tas viss veido kaut ko vienu lielu - lielu pozitīvu enerģiju, tas palīdz. Šeit mēs redzam to tautas mīlestību," viņa pauda.

Vaicāta par savām personīgajam izjūtām šajā laikā, Prezidenta kundze norādīja, ka par sevi tagad nedomā, bet turas. "Šis laiks nav vienkāršs. Gads sācies ne visai veiksmīgi priekš mums. Ceram, ka februāris būs labāks mēnesis," viņa sacīja.

Noslēgumā Prezidenta kundze apstiprināja, ka valsts pirmais pāris drīz kļūs par vecvecākiem, paužot cerību, ka viņai ļaus mazbērnu lutināt.

Jau ziņots, ka Vējonim veikta sirds operācija, jo sepses infekcija bija bojājusi sirds vārstuli, kas nomainīts ar protēzi. Prezidents atrodas intensīvās terapijas nodaļā nepārtrauktā ārstu uzraudzībā.

BNS/LETA / Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Bijušais personīgais pavārs atklāj, kāda ir karalienes Elizabetes II ēdienkarte 1
Šova „X faktors” vadītājam Rivam Ukrainā piedēvē romānu ar vietējo skaistuli 4
Par lūrēšanu zem sieviešu brunčiem Anglijā notiesā 50 gadus veco latvieti Ivaru 16
Skatīt visus komentārus