Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņem onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs Jānis Gaujēns.

Viņi ir glābuši tūkstošus. Dakteri Baltkāje un Gaujēns saņem balvu par mūža ieguldījumu medicīnā 16

Veselība
2016. gada 12. februārī 22:20 2016. gada 12. februārī 22:20
Šodien Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) "Gada balvas medicīnā 2015" pasniegšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns.

Baltkāje savā mūžā veikusi vairākus tūkstošus vēža operāciju, bet Gaujēna vadībā Bērnu ķirurģijas dienests izveidojies par modernu medicīnas centru, kurā veic vēdera un krūšu dobuma, neiroķirurģiskas, ortopēdiskas, uroloģiskas un citas operācijas bērniem.

Šodien balvas tika pasniegtas arī vairākās citās nominācijās. Nominācijā "Gada ārsts" balvu saņēma ģimenes ārsts un neirologs Jāzeps Pogumirskis, kurš strādā Indras novadā. Pacienti norāda, ka viņu raksturo klīniska domāšana un rūpes par savu pacientu veselību, kā arī gatavība sniegt palīdzību visu diennakti septiņas dienas nedēļā.

Balvu nominācijā "Gada zobārsts" saņēma Kalupē praktizējošā zobārste Gaļina Grunšteine. Savukārt nominācijā "Gada farmaceits" Gada balvu medicīnā saņēma SIA "Liep" farmaceite Maiga Liepiņa. Sagaidījusi pensijas vecumu, Liepiņa izlēmusi atvērt savu aptieku Salacgrīvā. Aptieka strādā diennakts režīmā, lai cilvēki zāles var iegādāties vienmēr.

Balvu nominācijā "Gada funkcionālais speciālists" saņēma Hardijs Ķīsītis, kurš strādā gan SIA "Amicus Pro", gan arī Rūjienas senioru mājā un Veselības sporta studijā "Vingrotava". Savukārt par gada māsu atzīta Daugavpils reģionālās slimnīcas medicīnas māsa Anna Duļkeviča, kura tur strādā jau 34 gadus.

Tāpat nominācijā "Gada vecmāte" balvu saņēma Jūrmalas slimnīcā strādājošā Vija Kalniņa. Viņa pirms 36 gadiem sākusi strādāt Bulduru slimnīcā, kura joprojām ir viņas vienīgā darbavieta. Bet par gada ārsta palīgu atzīta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra Neretas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta darbiniece Inita Opmane.

Šogad LĀB balsojumā kopā balsots vairāk nekā 5000 reižu. Nominācijā "Gada ārsts" balsots par 654 ārstiem, bet kopumā sabiedrības balsojumā paldies teikts 1500 medicīnas speciālistiem.

Savukārt par gada notikumu medicīnā atzīta sirds transplantācija bērnam, ko 2015.gada 6.septembrī profesora Romana Lāča vadībā veica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra mediķi. Lai veiktu Latvijā pirmo sirds transplantāciju bērnam, neatsverama bija daudzu specifisku apstākļu sakritība un ciešs komandas darbs, kurā tika iesaistīti kardiologi, sirds ķirurgi, transplantologi, anesteziologi, imunologi un daudzi citi speciālisti.

Tāpat balvu nominācijā "Gada cilvēks medicīnā" saņēma infektologs un epidemiologs, medicīnas zinātņu doktors Uga Dumpis. 2002.gadā Dumpis Stradiņa slimnīcā izveidoja Infekciju uzraudzības dienestu, kas viņa vadībā nozīmīgi ierobežojis un mazinājis slimnīcā iegūto infekciju izplatību.

Tajā pat laikā par gada slimnīcu atzīta Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, kura ir moderna un labiekārtota daudzprofilu slimnīca.

Šogad jau sesto reizi Latvijā norisinājās "Gada balva medicīnā", ar kuru tika godināti mediķi par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā, ko raksturo pasākumam izvēlētais moto "Dodot gaismu, sadegu".

Svinīgo "Gada balvas medicīnā 2015" pasniegšanas ceremoniju varēs noskatīties 13.februārī plkst.15.15 LNT kanālā.

LETA/Foto: Ieva Lūka/Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 14
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari
Skatīt visus komentārus