Lielākais drauds rodas, kontaktlēcām saskaroties ar ūdeni.

Nepeldiet ar kontaktlēcām acīs - tas ir bīstami!

Veselība
2016. gada 16. februārī 09:48
Ja peldaties ar kontaktlēcām acīs, jums var rasties nopietnas infekcijas, kas spēj novest pat pie akluma. Londoniete Irēnija Ekesis sākusi kampaņu, lai vērstu uzmanību uz infekcijām, kuras var iegūt, ja baseina ūdens saskaras ar kontaktlēcām.

Kundze kļuva ar vienu aci neredzīga, jo inficējās ar nopietnu mikroskopiska vienšūņa izraisītu infekciju – Acanthamoeba keratitis.

Irēnija vēlas panākt, lai kontaktlēcu ražotāji uz lēcu iepakojuma uzliktu brīdinājuma simbolu, un šo ideju atbalsta arī Mūrfīldas Acu slimnīcas speciālisti Londonā. “Iespēja noķert šo infekciju ir ļoti maza, bet briesmīga, un inficēšanās risku var samazināt, ja ievēro vienkāršu noteikumu – neļauj kontaktlēcām saskarties ar ūdeni,” skaidro 35 gadus vecā Irēnija. Potenciālais drauds – vienšūnis, kas izraisa Acanthamoeba keratitis, – mīt ne tikai baseinā, bet arī krāna ūdenī, džakuzi, dušā, jūrā vai upēs un ezeros.

Viens variants – peldot lietot peldēšanas brilles, bet tas nav pilnībā droši, jo ūdens var iesūkties zem maskas. Eksperti skaidro, ka labāks variants ir peldēt ar parastajām brillēm, bet savas kontaktlēcas turēt drošībā – konteinerā.

Žurnāls "Ko Ārsti Tev Nestāsta" / Foto: Shutterstock

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 28
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 6
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 18