"Bioparox" atsaukšana Latvijā no mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības tīkliem uzsākta no 12.aprīļa, savukārt līdz 28.maijam šīs zāles tiks izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra.

No Zāļu reģistra izslēdz populāro aerosolu "Bioparox" 13

Veselība
2016. gada 22. aprīlī 14:40
No Zāļu reģistra tiks izslēgtas zāles "Bioparox", kas tādējādi turpmāk aptiekās nebūs pieejamas un ārstiem jāpārtrauc "Bioparox" izrakstīšanu, paziņoja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

Pacientiem, kuri patlaban lieto šīs zāles, tuvākajā laikā jādodas pie ārsta, lai pārrunātu turpmāko ārstēšanu. Latvijas ārsti ceturtdien ir saņēmuši informāciju, kā rīkoties saistībā ar zāļu atsaukšanu. Zāļu atsaukšana Latvijā no mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības tīkliem uzsākta no 12.aprīļa, savukārt līdz 28.maijam šīs zāles tiks izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra.

ZVA informē, ka aktīvo vielu fuzafungīnu saturošu zāļu "Bioparox" reģistrācijas apliecības īpašnieks "Les Laboratoires Servier" (Francija) ir uzsācis zāļu atsaukšanu no Latvijas tirgus.

Fuzafungīns ir antibiotisks un pretiekaisuma līdzeklis izsmidzināšanai deguna un mutes dobumā augšējo elpceļu infekciju, tai skaitā saaukstēšanās ārstēšanai.

Fuzafungīnu saturošu zāļu atsaukšana Eiropas Savienības valstīs, to vidū arī Latvijā, notiek pamatojoties uz Eiropas zāļu aģentūras (EMA) Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (PRAC) ziņojumu par fuzafungīnu saturošām zālēm.

Ziņojumā secināts, ka ņemot vērā augšējo elpceļu slimību vieglo norisi un izārstēšanos bez zāļu lietošanas, šo zāļu lietošanas guvums neatsver iespējamu alerģisku reakciju rašanās risku, kā arī mikrobu nejutīguma pret antibiotiskiem līdzekļiem veidošanās risku.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 3
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 27
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4