"Bioparox" atsaukšana Latvijā no mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības tīkliem uzsākta no 12.aprīļa, savukārt līdz 28.maijam šīs zāles tiks izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra.

No Zāļu reģistra izslēdz populāro aerosolu "Bioparox" 13

Esi vesels
2016. gada 22. aprīlī 14:40 2016. gada 22. aprīlī 14:40
No Zāļu reģistra tiks izslēgtas zāles "Bioparox", kas tādējādi turpmāk aptiekās nebūs pieejamas un ārstiem jāpārtrauc "Bioparox" izrakstīšanu, paziņoja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

Pacientiem, kuri patlaban lieto šīs zāles, tuvākajā laikā jādodas pie ārsta, lai pārrunātu turpmāko ārstēšanu. Latvijas ārsti ceturtdien ir saņēmuši informāciju, kā rīkoties saistībā ar zāļu atsaukšanu. Zāļu atsaukšana Latvijā no mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības tīkliem uzsākta no 12.aprīļa, savukārt līdz 28.maijam šīs zāles tiks izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra.

ZVA informē, ka aktīvo vielu fuzafungīnu saturošu zāļu "Bioparox" reģistrācijas apliecības īpašnieks "Les Laboratoires Servier" (Francija) ir uzsācis zāļu atsaukšanu no Latvijas tirgus.

Fuzafungīns ir antibiotisks un pretiekaisuma līdzeklis izsmidzināšanai deguna un mutes dobumā augšējo elpceļu infekciju, tai skaitā saaukstēšanās ārstēšanai.

Fuzafungīnu saturošu zāļu atsaukšana Eiropas Savienības valstīs, to vidū arī Latvijā, notiek pamatojoties uz Eiropas zāļu aģentūras (EMA) Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (PRAC) ziņojumu par fuzafungīnu saturošām zālēm.

Ziņojumā secināts, ka ņemot vērā augšējo elpceļu slimību vieglo norisi un izārstēšanos bez zāļu lietošanas, šo zāļu lietošanas guvums neatsver iespējamu alerģisku reakciju rašanās risku, kā arī mikrobu nejutīguma pret antibiotiskiem līdzekļiem veidošanās risku.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Porziņģis parādījis, kādos īpaši patriotiskos apavos šovasar spēlēs Latvijas izlasē 14
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 40
Skatīt visus komentārus