Zāļu pirkšana internetā: kas jāzina, lai "neiegrābtos" viltojumā 3

Veselība
2016. gada 29. aprīlī 07:11
Veselības inspekcija aicina ievērot piesardzību, iegādājoties zāles tīmekļa vietnēs internetā. Paskaidrojot, ka tas rada risku iegādāties viltotas, nekvalitatīvas un apšaubāmas izcelsmes zāles, kuru lietošana var būt neefektīva vai kaitīga.

No visām 824 licencētajām aptiekām Latvijā tikai piecas aptiekas veic bezrecepšu zāļu izplatīšanu, izmantojot internetu. Ar šo licencēto aptieku sarakstu var iepazīsties mājaslapā www.zva.gov.lv sadaļā Licencētie farmaceitiskās darbības uzņēmumi – Tiešsaistes (online) aptiekas.

Atļauts izplatīt tikai Latvijas Republikas Zāļu reģistrā iekļautās bezrecepšu zāles. Ar šo zāļu sarakstu iespējams iepazīties ZVA mājaslapas sadaļā Reģistrs – Cilvēkiem paredzēto zāļu meklēšanas forma.

Pērkot zāles interneta aptiekās, ikreiz jāpārliecinās par vienotā logo esamību. Vienotais logo sastāv no četrām krāsu joslām (pelēkas un trīs nokrāsu zaļās krāsas), zem kurām ir tās valsts karoga attēls, kurā interneta aptieka ir reģistrēta, un teksts “Spiediet šeit, lai pārbaudītu, vai šī tīmekļa vietne darbojas likumīgi”. Klikšķinot uz logo aptiekas tīmekļa vietnē, cilvēki tiek novirzīti uz nacionālās zāļu aģentūras, Latvijā – ZVA, tiešsaistes reģistru, kurā norādītas visas valstī likumīgi strādājošās interneta aptiekas.    

Gadījumā, ja iedzīvotājus neapmierina zāļu izsniegšanas kārtība aptiekās, ir aizdomas par iespējami viltotu zāļu izplatīšanu vai par zāļu pirkumu pieprasīta nepamatota samaksa, vari  vērsties Veselības inspekcijā ar iesniegumu, lai inspekcijas speciālisti varētu pārbaudīt faktu.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Vida Press

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ballītē Krievijā izvarotās Diānas ģimene dzīvo īstā ellē. Tēvs ir nikns uz visu valsti 31
  • Ulmani neielaiž Saeimā. Eksprezidents ir ne pa jokam apvainojies 79
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 12