Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Zāļu pirkšana internetā: kas jāzina, lai "neiegrābtos" viltojumā 3

Esi vesels
2016. gada 29. aprīlī 07:11 2016. gada 29. aprīlī 07:11
Veselības inspekcija aicina ievērot piesardzību, iegādājoties zāles tīmekļa vietnēs internetā. Paskaidrojot, ka tas rada risku iegādāties viltotas, nekvalitatīvas un apšaubāmas izcelsmes zāles, kuru lietošana var būt neefektīva vai kaitīga.

No visām 824 licencētajām aptiekām Latvijā tikai piecas aptiekas veic bezrecepšu zāļu izplatīšanu, izmantojot internetu. Ar šo licencēto aptieku sarakstu var iepazīsties mājaslapā www.zva.gov.lv sadaļā Licencētie farmaceitiskās darbības uzņēmumi – Tiešsaistes (online) aptiekas.

Atļauts izplatīt tikai Latvijas Republikas Zāļu reģistrā iekļautās bezrecepšu zāles. Ar šo zāļu sarakstu iespējams iepazīties ZVA mājaslapas sadaļā Reģistrs – Cilvēkiem paredzēto zāļu meklēšanas forma.

Pērkot zāles interneta aptiekās, ikreiz jāpārliecinās par vienotā logo esamību. Vienotais logo sastāv no četrām krāsu joslām (pelēkas un trīs nokrāsu zaļās krāsas), zem kurām ir tās valsts karoga attēls, kurā interneta aptieka ir reģistrēta, un teksts “Spiediet šeit, lai pārbaudītu, vai šī tīmekļa vietne darbojas likumīgi”. Klikšķinot uz logo aptiekas tīmekļa vietnē, cilvēki tiek novirzīti uz nacionālās zāļu aģentūras, Latvijā – ZVA, tiešsaistes reģistru, kurā norādītas visas valstī likumīgi strādājošās interneta aptiekas.    

Gadījumā, ja iedzīvotājus neapmierina zāļu izsniegšanas kārtība aptiekās, ir aizdomas par iespējami viltotu zāļu izplatīšanu vai par zāļu pirkumu pieprasīta nepamatota samaksa, vari  vērsties Veselības inspekcijā ar iesniegumu, lai inspekcijas speciālisti varētu pārbaudīt faktu.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 13
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 123
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Pievienot komentāru