Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Regulāri trenējoties, balss tembru var uzlabot.

3 noderīgi vingrinājumi, kā iegūt samtainu un patīkamu balsi 3

Esi vesels
2016. gada 2. maijā 05:49 2016. gada 2. maijā 05:49
Tava balss ir instruments, ar ko vari spēcīgi ietekmēt sarunas biedru. Ar balss palīdzību tu vari atklāt jūtas, paust emocijas, ieinteresēt, aizkustināt, pārliecināt. Vai esi ieklausījusies, kā skan tava balss? Samtaini, svaigi, glāstoši, seksīgi vai gluži pretēji – skarbi, vecišķi, čerkstoši, spalgi?

Balsi neskanīgu padara nepareiza elpošana, spriedze, stress, slikts veselības stāvoklis utt. Tomēr to var mainīt, regulāri trenējot balss saites. Lūk, daži noderīgi vingrinājumi, kas palīdz uzturēt balss svaigumu un padarīt to, kādu vien vēlies.

* Guļot uz muguras, aizver acis, saliec kājas kopā, labo plaukstu uzliec uz vēdera, kreiso – zem krustiem. Ieelpo dziļi caur degunu, skaitot 1, 2, 3 un piepūt vēderu kā balonu. Uz 4 un 5 aizturi elpu. Tad, atslābinot vēderu, lēnītēm izelpo, dvešot caur zobiem skaņas sss vai ššš. Pamēģini skaņām piešķirt nokrāsas – vilinošu, noraidošu, čukstošu, nomierinošu u. c.

* Stāvot taisni, atbrīvo plecus, iztaisno muguru. Ieelpo caur degunu dziļi, iedomājies saulē sasilušu priežu meža aromātu. Lēnītēm izelpo caur muti, saliekot lūpas taurītē, it kā pūšot uz rokām siltu gaisu, lai tās sasildītu.

* Nostājies taisni, pacel rokas augšup un saāķē aiz galvas, ieelpo caur degunu, viegli atliecoties atpakaļ, izelpo lēnītēm mazliet noliecoties uz priekšu. Katrai izelpai izmēģini citu patskani – ā, ō, ū, ī, ē. Liekot akcentu uz ieelpu, atkārto katru patskani vismaz 5 reizes, dažādojot to emociju izpausmes – aicini, pievilini, brīnies, gavilē, žēlo, apskauj, glāsti, uzslavē, dažādo savas lomas – esi seksīga, pievilcīga, skanīga utt. Tavai fantāzijai nav robežu. Klausies, kā skan tava balss.

Zināšanai:

regulāri veikti vingrinājumi atbrīvo balsi no stresa, izkopj un attīsta dabisko potenciālu. Neļauj tās vienmērīgo plūdumu satraukt ikdienas stresam. Klausies, kā skan tava balss, izmanto to kā burvju stabulīti un tici: brīnumi notiek!

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 31
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 99
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
Pievienot komentāru