foto: REUTERS
Tikai puse Latvijas iedzīvotāju lieto aizsargkrēmus pret kaitīgo sauli
Vīrieši sauļošanās aizsargkrēmus izmanto 42% gadījumu, liecina aptauja.
Esi vesels
2017. gada 19. maijs, 15:00

Tikai puse Latvijas iedzīvotāju lieto aizsargkrēmus pret kaitīgo sauli

LETA

Latvijā liela daļa jeb 61% iedzīvotāju ādas aizsardzībai sauļošanās laikā izvēlas krēmu ar zemāko aizsardzības pakāpi, liecina aptieku tīkla "Apotheka" aptauja. Turklāt, pēc šīs aptaujas datiem, tikai 53% iedzīvotāju Latvijā lieto saules aizsargkrēmus, lai pasargātu sevi no kaitīgajiem stariem.

Vienlaikus 32% aptaujāto lieto vidējas aizsardzības krēmu, bet 13% izmanto krēmus ar augstu aizsardzības pakāpi.

Aptaujā arī noskaidrots, ka gada siltajā sezonā sauļojas 78% iedzīvotāju, taču 34% cilvēku sauļojas veselībai bīstamākajā laikā no plkst.11 līdz 15, kad saules stari ir viskaitīgākie. Vienlaikus 24% respondentu atzinuši, ka sauļošanos bauda pēcpusdienā pēc plkst.15, kad saule vairs nav tik karsta, 17% aptaujāto minējuši, ka sauļojas rīta stundās līdz plkst.11, bet 25% norādījuši, ka nepievērš uzmanību sauļošanās laikam.

Aktīvāk sauļojas jaunieši vecumā līdz 25 gadiem - 89%, kā arī reģionālo pilsētu iedzīvotāji - 83%.

Pēc aptaujas datiem, 53% iedzīvotāju Latvijā lieto saules aizsargkrēmus, lai pasargātu sevi no kaitīgajiem stariem. Galvenokārt tās ir sievietes - 63% - vecumā no 25 līdz 45 gadiem, kuras dzīvo Rīgā. Salīdzinājumam - vīrieši sauļošanās aizsargkrēmus izmanto 42% gadījumu.

"Apotheka" sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa norādīja, ka daudzi cilvēki joprojām nevelta pietiekami daudz uzmanības ādas aizsardzībai no kaitīgajiem saules stariem, kuri mēdz radīt neatgriezeniskas veselības problēmas. Tomēr pēdējo gadu laikā aizvien biežāk šai tendencei ir tieksme mainīties uz labo pusi. "Piemēram, 2016.gada vasaras sezonā cilvēki pēc saules aizsarglīdzekļiem iegriezās par 20% biežāk nekā 2015.gadā. Zīmīgi ir arī tas, kas aizvien lielāks pieprasījums ir pēc bērniem domātiem aizsargkrēmiem ar augstāku aizsardzības līmeni," viņa sacīja.

Aptauja sadarbībā ar "OMD Snapshots" veikta internetā 2017.gada aprīlī, aptaujājot 713 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem visā Latvijā.