Gan ministrs, gan prezidenta kundze Iveta, arī Kivičs un Baiba Sipeniece vīriešus aicina iedrošināt savas draudzenes, sievas, mātes un meitas pārbaudīt krūšu veselību.

Aicina vīriešus iedrošināt sev mīļās dāmas iet pie ārsta pārbaudīt krūtis. FOTO 48

Esi vesels
2016. gada 28. maijā 16:55 2016. gada 28. maijā 16:55
Atzīmējot Krūšu veselības dienu, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) aicina vīriešus iedrošināt savas draudzenes, sievas, mātes un meitas pārbaudīt krūšu veselību.

Ministrs sestdien Krūšu veselības dienas pasākumā pie Brīvības pieminekļa uzsvēra, cik būtiski ir krūts vēzi atklāt savlaicīgi. Viņš aicināja sievietes vismaz reizi gadā doties pārbaudīt krūšu veselību pie speciālista, kā arī mājās veikt pašpārbaudes.

Viņš arī atgādināja, ka valsts noteikta vecuma sievietēm apmaksā mamogrāfijas izmeklējumu, tomēr ne visas aicinātās sievietes tam atsaucas.

Arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone aicināja sievietes nebaidīties un pārbaudīt krūšu veselību.

Kā informē Valsts prezidenta Preses dienestā, Vējones kundze mudina Latvijas sievietes ne tikai regulāri pārbaudīties pašām, bet arī aicina uzrunāt savas mammas, vecmāmiņas, draudzenes, kaimiņienes un citas sev tuvās sievietes.

"Aicinu Latvijas sievietes rūpēties par savu veselību un regulāri veikt savam vecumam atbilstošas pārbaudes! Dariet to, pirmkārt, sevis dēļ, taču vienmēr atcerieties arī par savām ģimenēm un tuviniekiem, kuriem Jūs esat ļoti vajadzīgas!" uzsver Vējones kundze.

Viņa norāda, ka visbiežāk mēs par slimībām izvairāmies domāt, paļaujoties uz cerību, ka tās mūs nepiemeklēs. "Nereti pat grēkojam ar regulārām veselības pārbaudēm, jo kāpēc gan doties pie ārsta, ja jūtamies labi? Tomēr dzīve mēdz sagādāt negaidītus pārsteigumus," pauž Vējone.

Arī viņa atgādina, ka krūts vēzis ir biežākā onkoloģiskā slimība sieviešu vidū Latvijā. Ja sievietes biežāk dotos pie ārsta vai veiktu krūšu pašpārbaudi mājās, tas ļautu savlaicīgi atklāt saslimšanu un veiksmīgāk izveseļoties, uzsver Vējone.

Vēlāk ap 300 pasākumā sanākušie devās tradicionālajā rozā lentītes gājienā līdz "Arēnai Rīga", kur varēs vērot īpašu labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Jaunzēlandes sieviešu basketbola izlasēm.

BNS/Foto: Sintija Zandersone/LETA

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 2
40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 12
Sākusies "Origo" biznesa centra celtniecība
Skatīt visus komentārus