Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ja esi smēķētāja, labāk izvēlies citu kontracepciju, nevis tabletes.

Smēķējošām sievietēm pretapaugļošanās tabletes ir pārāk bīstamas 23

Esi vesels
2016. gada 29. maijā 05:02 2016. gada 29. maijā 05:02
Sievietēm, kuras lieto hormonālās kontracepcijas tabletes un vienlaikus smēķē vai cieš no paaugstināta asinsspiediena vai migrēnas, ir izteikti augsts risks piedzīvot dzīvību apdraudošu insultu, tāpēc viņām vajadzētu lietot citu pretapaugļošanās metodi.

Kontraceptīvās tabletes dubulto išēmiskā insulta risku, ko izraisa smadzeņu asinsvadu nosprostošanās. Šādi draudi ir arī sievietēm, kuras nesmēķē, bet cieš no migrēnas vai paaugstināta asinsspiediena, tomēr tie nav tik lieli. Uz katrām 100 000 sievietēm, kas lieto pretapaugļošanās tabletes, 8,5 var piedzīvot insultu (starp tām, kuras nelieto tabletes, šī attiecība ir 4,4).

Pētnieki no Lojolas universitātes Medicīnas centra norāda, ka uz katriem 24 000 sieviešu, kuras izmanto hormonālās kontracepcijas tabletes, papildus parādās viens insulta gadījums.

Sievietēm, kuras izmanto HAT (hormonaizvietojošo terapiju), insulta risks ir 40%, neatkarīgi no tā, vai tiek lietots tikai estrogēns vai tā kombinācija ar progesteronu. Turklāt, jo lielāka ir deva, jo augstāks risks.

Žurnāls "Ko Ārsti Tev Nestāsta" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 4
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 3
Lilitas Ozoliņas dzīve bildēs. Izcilajai aktrisei šodien 70 22
Skatīt visus komentārus