Nekad nepārlej degmaisījumu no oriģinālajiem traukiem mazākos - tas samazinās risku, ka mazais to noturēs par pārtikā lietojamu dzērienu.

Ļoti bīstama lieta - grila šķidrums. Kas jādara, ja bērnam ir gadījies to iedzert 1

Veselība
2016. gada 14. jūnijā 16:25
Līdz ar pikniku sezonas sākšanos Veselības inspekcija aicina pievērst īpašu uzmanību grila aizdedzināšanas šķidrumu drošai izplatīšanai un lietošanai, īpaši – grila aizdedzināšanas šķidrumu novietošanai drošā, bērniem nepieejamā vietā.

Nereti pieaugušie pēc grila aizdedzināšanas šķidruma lietošanas aizmirst līdzekli aizvērt vai izdara to pavirši, radot risku bērnam šķidrumu netīšām iedzert. Diemžēl tādu gadījumu ir ne mazums.

Ja tomēr konstatē, ka bērns iedzēris grila aizdedzināšanas šķidrumu, nedrīkst izraisīt vemšanu. Šāda rīcība var palielināt risku šķidruma iekļūšanai plaušās un to bojāšanu. Bērns nekavējoties jānogādā slimnīcā vai jāizsauc Neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Sekmīga ārstēšana būs iespējama, ja ārstam būs zināma precīza informācija par iedzerto līdzekli. Tādēļ, dodoties uz slimnīcu, nepieciešams ņemt līdzi un ārstniecības personai uzrādīt konkrēto produktu un tā iepakojumu.

No 2010. gada 1. decembra ir spēkā Eiropas Komisijas Regula, kas paredz, ka grila aizdedzināšanas šķidrumus, kuru sastāvā esošās ķīmiskās vielas rada nopietnus plaušu bojājumus, nejauši iedzerot šo produktu, atļauts tirgot tikai melnos necaurredzamos traukos, kuru tilpums nav lielāks par vienu litru. Tas ir veids, kā šo produktu padarīt mazāk pievilcīgu un interesantu mazuļiem, kā arī novērš iespēju grila šķidrumu noturēt par pārtikā lietojamu dzērienu. Nepārlejiet degmaisījumu no oriģinālajiem traukiem mazākos, saudzējiet no traģiskām nejaušībām mazuļus!


 "Tautas Veselības Avīze" / Foto: Shutterstock
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 12
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 31
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9