Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Klausoties skaļu mūziku, partneri biežāk smaidīja un pavadīja vairāk laika kopā, turklāt par 67% biežāk nodarbojās ar seksu.

Skaļas mūzikas klausīšanās uzlabo intīmo dzīvi, noskaidrots pētījumā 7

Esi vesels
2016. gada 17. jūlijā 09:02 2016. gada 17. jūlijā 09:02
Klausoties skaļu mūziku, uzlabojas intīmā dzīve un rodas vēlme biežāk nodarboties ar seksu - tā, atsaucoties uz starptautisku pētījumu, raksta "Tautas Veselības Avīze"

Pētījuma gaitā tā veicēji aptaujāja 30000 cilvēku, uzdodot jautājumus par viņu muzikālo gaumi un mūzikas klausīšanās paradumiem. Tad speciālisti atlasīja 30 ģimenes (109 brīvprātīgos) no dažādām valstīm interesantam pētījumam. Tas ilga divas nedēļas. Pirmo no tām dalībnieki pavadīja bez skaļas mūzikas. Otrajā nedēļā brīvprātīgos apgādāja ar audiosistēmu un pieeju interneta mūzikas servisam. Viņi noklausījās ap 8124 dziesmu lielā skaļumā. Pētījums parādīja, ka otrajā nedēļā partneri biežāk viens ar otru sarunājās, smaidīja, smējās, dejoja, dziedāja un pavadīja vairāk laika kopā. Turklāt skaļās mūzikas nedēļas laikā brīvprātīgie par 67% biežāk nodarbojās ar seksu. Izrādās, skaļa mūzika veicina smadzenēs ar atzinību saistītā neiromediatora dopamīna un mīlestības, maiguma un draudzības hormona oksitocīna izdalīšanos.

"Tautas Veselības Avīze" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 27
Skatīt visus komentārus