Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ja zobs pie smaganas reaģē uz aukstu, skābu, tas nozīmē, ka ir atsegta zoba sakne vai zaudēts emaljas slānis.

5 higiēnistes ieteikumi, kā izvēlēties piemērotāko zobu pastu 8

Runā speciālists
2016. gada 26. septembrī 11:04 2016. gada 26. septembrī 11:04
Veikalu plauktos pieejams plašs zobu pastu klāsts, tāpēc lasi etiķeti, kam tā domāta. Lūk, ieskats to izvēlē. Par zobu pastām stāsta zobu higiēniste Evija Mailo.

Zobu pastas, kas pasargā no kariesa

Svarīgākā pastas sastāvdaļa ir fluorīdi. Biežākie fluorīda savienojumi, ko atradīsi sastāvā, būs nātrija fluorīds (NaF ) vai aminfluorīds.

Pretiekaisuma zobu pastas

Palīdz novērst smaganu iekaisumu un asiņošanu. Sastāvā dažādi ārstniecisko augu ekstrakti, hlorheksadīns u. c. Lai pilnīgi atbrīvotos no smaganu iekaisuma, jāapmeklē zobu higiēnists. Jānotīra zobu aplikums un zobakmens, jo tajos ir ļoti daudz baktēriju, kas izraisa smaganu iekaisumu. Pēc zobu tīrīšanas pretiekaisuma zobu pasta palīdzēs smaganām atveseļoties.

Zobu pastas jutīgiem zobiem

Ja zobs pie smaganas reaģē uz aukstu, skābu, tas nozīmē, ka ir atsegta zoba sakne vai zaudēts emaljas slānis. Lietojot daudz skābu produktu (citrusaugļi, vīns, atspirdzinošie dzērieni) vai ļoti spēcīgi un nepareizi tīrot zobus, var nodarīt sliktu emaljai. Šīm zobu pastām ir īpašs sastāvs, kas palīdzēs samazināt zobu jūtīgumu. Ja zobā būs izveidojies caurums, šī pasta nepalīdzēs.

Baltinošās un balinošās zobu pastas

To sastāvs padara gaišāku zobu krāsu. Tumšais aplikums, kas veidojas no tējas, kafijas, vīna un smēķēšanas, tiks samazināts. Zobu pastu sastāvā atradīsi fermentus, ūdeņraža peroksīdu vai abrazīvas vielas.

Zobu pasta pret sliktu elpu (halotozi)

Izteikti svaigā garša palīdzēs uzturēt elpu ilgāk svaigu. Taču būtu jānoskaidro iemesls sliktai elpai. To var izraisīt zobu aplikums, zobakmens vai bojāti zobi, kā arī kuņģa slimības.


Žurnāls "100 Labi Padomi" /  Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 39
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 12
Skatīt visus komentārus