UEFA prezidents Mišels Platinī turpina cīņu par baltajām kartītēm.

Platinī atkārtoti aicina futbolā ieviest baltās kartītes 1

Sports
2015. gada 2. janvārī 18:57
Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī atkārtoti nācis klajā ar aicinājumu sporta veidā ieviest baltās kartītes, kas ļautu futbolistus spēles gaitā no laukuma noraidīt uz konkrētu laiku.

Platinī ar šādu ierosinājumu pirmoreiz klajā nāca pērnajā oktobrī, saņemot asu Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta Zepa Blatera noraidījumu un pretreakciju.

"Baltās kartītes ieviešana ir jauna iniciatīva. Tā attiektos uz spēlētāju uzvedību laukumā, jo pietēlošana un apsaukāšanās ir parādības, kuras futbola mīļotāji neciena," izteicies Platinī. "Arī dzeltenās kartītes turpinātu tikt izmantotas, tomēr būtu interesanti, ja mēs ieviestu vēl vienu soda mēru."

Baltās kartītes piešķiršana spēlētāju noraidītu no laukuma uz kādu konkrētu laiku - piecām vai desmit minūtēm. Šāda soda piešķiršana nedraudētu ar papildu sankcijām, kā tas ir gadījumos, kad futbolists saņem dzelteno vai sarkano kartīti.

Platinī uzskata, ka futbolam ir jāmācās no citiem sporta veidiem, kā hokeja un regbija, kuros īslaicīga spēlētāja noraidīšana no laukuma ir neatņemama sastāvdaļa.

UEFA prezidents uzskata, ka šāds jaunievedums uzlabotu futbola tēlu to līdzjutēju vidū, kuriem nepatīk futbolā bieži sastopamā teatralitāte. Tāpat viņš uzskata, ka jāpanāk aizmugures stāvokļa fiksēšanas noteikumu vienkāršošana, lai tos pilnībā izprastu arī ierindas līdzjutēji.

"Tagad mums par to ir jāpārliecina FIFA," piebildis Platinī.

LETA/Foto: AFP/LETA

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabūfera!” 8
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 2
  • Atzīmējot Zemes stundu, satumst visa planēta 1