"Africa Eco Race", kurā piedalās Māris Saukāns, tiek saukts arī par "īsto Dakaras ralliju".

Saukāna ekipāžai uzvara "īstā Dakaras rallija" piektajā posmā 2

Citi sporta veidi
2015. gada 3. janvārī 15:25 2015. gada 3. janvārī 15:25
rievu pilota Antona Grigorova un pieredzējušā latviešu stūrmaņa Māra Saukāna vadītā un Latvijā būvētā "OSCar O3" sacīkšu automašīna sestdien izcīnīja uzvaru Āfrikā notiekošā "Africa Eco Race" rallijreida piektajā posmā kopējā vieglo un kravas automobiļu ieskaitē.

Ekipāža 225 kilometrus garo posmu veica divās stundās, vienā minūtē un 12 sekundēs, otro vietu ieguvušo krieva Sergeja Kuprijanova pilotēto ekipāžu apsteidzot par nepilnām divām minūtēm.

Kopvērtējumā līderpozīcijā tagad atrodas beļģa Žaka Lomansa ekipāža, bet Grigorovs/Saukāns saglabājuši 13.pozīciju trīs stundas, 25 minūtes un sešas sekundes nopakaļus. Savā T1 klasifikācijas grupā viņi pašlaik ieņem devīto pozīciju, bet savā 1.1 klasē - septīto.

Attiecīgajā grupā pirms šī posma sacensības turpināja 19 ekipāžas, bet attiecīgajā klasē - deviņas.

Kopumā kopējā vieglo un kravas automobiļu ieskaitē šo posmu uzsāka 36 ekipāžas.

"Africa Eco Race", kas tiek saukts arī par "īsto Dakaras ralliju", 12 posmu garumā ilgs līdz 11.janvārim ar finišu Dakarā, Senegālā. Šīs sacensības tika izveidota pēc tam, kad "Dakaras" rallijreidu pārcēla uz Dienvidameriku.

Kā "OSCar" atbalsta ekipāžas trasē atrodas arī Haralds Ulmis/Ingus Ulmis/Kristaps Ulmis, kā arī Jānis Bazevičs/Guntars Kramēns/Valdis Melderis.

Iepriekšējā "Africa Eco Race" rallijreidā ar elektropiedziņas automašīnu "OSCar eO" startēja Māris Saukāns un Uldis Dzenis, kuri izcīnīja 12.vietu kopējā vieglo un kravas automobiļu ieskaitē. Šī rallija finišu elektropiedziņas automašīna sasniedza pirmoreiz. Savukārt 2012.gadā Latvijā ražotā "OSCar eO" automašīna kļuva par pirmo elektromobili, kas finišējis "Dakaras" rallijā.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tikai neķiķiniet, to darot" - populārā jūtūbere Patrīcija no Rēzeknes atklāj savus nevainības zaudēšanas trikus 56
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 43
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Pievienot komentāru