Dzje Guo nesen un 1936. gada olimpiskajās spēlēs Berlīnē.

Ķīnā 103 gadu vecumā miris vecākais olimpisko spēļu dalībnieks 4

Sports
2015. gada 16. novembrī 21:10
Ķīnā 103 gadu vecumā svētdien miris kādreizējais olimpisko spēļu dalībnieks diska mešanā Dzje Guo, kurš līdz aiziešanai mūžībā bija vecākais dzīvai olimpietis, vēsta Starptautiskā vieglatlētikas federācija.

Dze Guo piedalījās 1936. gada olimpiskajās spēlēs Berlīnē, kur viņš sasniedza jaunu valsts rekordu, disku raidot 41,13 metrus tālu, taču ar to bija par maz, lai kvalificētos finālsacensībām.

Sportista karjeras laikā 1912. gadā dzimušais Dzje Guo startēja dažādos sporta veidos, taču lielākos panākumus viņš guva tieši diska mešanā, jo 1935. gadā uzvarēja Ķīnas nacionālajās spēlēs.

Pēc atgriešanās no Berlīne Guo turpināja sportista karjeru, taču paralēli studēja arī lauksaimniecības zinātni un tehnoloģiju Tokijas Universitātē. Pēc vairāku gadu darba lauksaimniecībā viņš atgriezās sporta lauciņā, pagājušā gadsimta 50. gados kļūdams par treneri Sjiaņas fiziskās izglītības institūtā.

Dzje Guo darbu turpināja arī pēc pensijas vecuma sasniegšanas, bet 2008. gadā pirms Pekinas olimpiskajām spēlēm viņš bija viens no lāpnešiem, kad olimpiskās uguns stafete virzījās pa Sjiaņas ielām.

BNS/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 70
  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 25
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 17