Arī igauņu hokeja komanda grib spēlēt KHL 4

Sports
2015. gada 19. novembrī 21:07
Septembrī izveidotā Igaunijas hokeja kluba "Ilves" akcionāri, kuru vidū ir bijušais basketbolists Heino Endens, cer iestāties Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), vēsta aģentūra RIAN.

"Ilves" komanda bāzējas Tallinā un tā mājas arēna ir "Tondiraba Ice Arena", kurā ir vietas 6000 skatītājiem. Kluba akcionāri ir vērsušies KHL ar iesniegumu, lūdzot "Ilves" uzņemt līgas dalībnieku pulkā sākot no nākamās - 2016./2017. gada sezonas, atklājis Endens, kurš savulaik spēlēja PSRS basketbola izlasē, kā arī Maskavas CSKA vienībā.

"Vēl maija sākumā mēs saņēmām piedāvājumu no ieinteresētu personu grupas, kuriem ir bizness Baltijas valstu teritorijā un Eiropā, pieteikts KHL atjaunoto klubu "Ilves". Mēs šo ideju atbalstījām un saņēmām pozitīvu atbildi arī no Igaunijas hokeja savienības tās prezidenta Rauno Parsa personā, kā arī no pilsētas vadības, kurai pieder "Tondiraba Ice Arena". Mēs uz KHL bez visa iepriekš minētā nosūtījām arī pavadvēstules no Igaunijas olimpiskās komitejas un no Igaunijas kultūras ministrijas sporta nodaļas," klāstīja Endens.

Par nākamo soli viņš nosauca kluba pārstāvju tikšanos ar KHL vadību Maskavā. "Pēc tam par iespējamo Igaunijas kluba iestāšanos KHL varēs runāt jau detalizētāk, nosaucot budžetu un citas detaļas," piebilda kluba akcionārs.

Endens arī norādīja, ka "Ilves" kluba finansējums nekādā veidā nav saistīts ar Krievijas finansu struktūrām vai KHL. "Tas ["Ilves"] ir neatkarīgs, privāts klubs," uzsvēra bijušais basketbolists, bet tagad uzņēmējs.

KHL šosezon spēlē septiņu valstu klubi no Krievijas, Latvijas, Somijas, Baltkrievijas, Slovākijas, Slovēnijas un Kazahstānas.

Jau pirms trīs gadiem parādījās informācija, ka virkne Igaunijas kompāniju, tostarp lidsabiedrība "Estonian Air", vēlas izveidot hokeja klubu ar ambīcijām spēlēt KHL, tomēr šis projekts nerealizējās.

BNS

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • 10 populārākās kļūdas, ko pieļauj meiteņu audzināšanā 4
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 115
  • Kā viena muļķīga universitātes darbinieku nolaidība izpostīja jaunas sievietes dzīvi 7