Krievija gatava sadarboties ar WADA, lai valstī atjaunotu antidopinga sistēmu

Sports
2015. gada 19. novembrī 22:20
Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko ceturtdien pavēstīja, ka valsts ir gatava sadarboties ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA), lai valstī atjaunotu antidopinga sistēmu.

"Esam gatavi nekavējoties, efektīvi un apzinīgi sadarboties ar WADA," sacīja Mutko.

Jau ziņots, ka WADA apturējusi Krievijas Antidopinga aģentūras darbību, atzīstot to par neatbilstošu.

"Lēmums bija paredzams. Esam gatavi pārbūvēt visu antidopinga sistēmu," piebilda Mutko.

WADA un Starptautiskas Olimpiskās komitejas (SOK) noteikumi paredz, ka olimpiskajās spēlēs var piedalīties sportisti tikai no tām valstīm, kurās ir atbilstoša antidopinga aģentūra, līdz ar to Krievijas sportistiem draud liegums piedalīties nākamgad Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Jau ziņots, ka Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pagājušajā nedēļā piesprieda Krievijai pagaidu diskvalifikāciju.

Krievijas sporta amatpersonas sola, ka trīs mēnešu laikā tiks atjaunota valsts piederība IAAF.

WADA pagājušajā nedēļā apturēja Maskavas antidopinga aģentūras darbību, kuras vadība un darbinieki tiek turēti aizdomās par krāpšanos un dopinga lietošanā pieķertu sportistu saudzēšanu.

Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka Maskavas antidopinga laboratorija, kas bija WADA akreditēta iestāde, iznīcinājusi vairāk kā 1400 analīžu, tādējādi apzināti slēpjot potenciālos dopinga lietotājus.

WADA izmeklēšanas komisija paziņoja, ka atbildīgās Krievijas sporta amatpersonas, tostarp arī Mutko, zinājuši par dopinga pārkāpumiem un pozitīvajām analīzēm, taču neko nav darījuši, lai krāpniekus atmaskotu vai sodītu.

BNS

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 14
  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabvūfera!” 13
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 3