Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Hamburga bija vienīgā no kandidātēm, kas veica referendumu par šo jautājumu.

Hamburgas iezīvotāji referendumā atsakās no 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanas 5

Citi sporta veidi
2015. gada 30. novembrī 10:33 2015. gada 30. novembrī 10:33
Vācijas pilsēta Hamburga atsaukusi savu kandidatūru rīkot 2024.gada Vasaras olimpiskās spēles, svētdien paziņoja tās mērs Olafs Šolcs.

Kā zināms, Hamburga bija viena no piecām kandidātēm 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanai. Taču šobrīd uz Olimpiādes rīkošanu pretendē tikai Budapešta, Losandželosa, Parīze un Roma.

Hamburga bija vienīgā no kandidātēm, kas veica referendumu par šo jautājumu. Provizoriskie rezultāti uzrādījuši, ka 51,7% respondenti jeb 650 000 cilvēku balsoja pret Olimpiādes rīkošanu, kamēr 48,3% balsoja "par".

Šolcs, nesagaidot oficiālos rezultātus, samierinājies ar zaudējumu referendumā, tādēļ atsaucis pilsētas kandidatūru.

Iepriekš tika vēstīts, ka Hamburgas vadība aprēķinājusi, ka spēļu rīkošanai viņiem būtu nepieciešami ap 11,2 miljardiem eiro, no kuriem 7,4 miljardi nāktu no publiskā sektora, kamēr pārējā summa - no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK), sponsoriem, biļešu pārdošanas un suvenīriem.

Tāpat Hamburga plānoja daļu no savas ostas attīstīt olimpiskajā ciematā. Pēc Olimpiādes šajā rajonā plānoja izmitināt 17 000 cilvēku, kā arī piedāvāt 7000 darba vietu.

Nākamā gada maijā SOK izvēlēsies pilsētas, kas tālāk cīnīsies par rīkošanas tiesību iegūšanu un sāks 14 mēnešus garās kampaņas, lai 2017.gada vidū Limā iegūtu godu organizēt 2024.gada Vasaras olimpiskās spēles.

Nākamā gada Vasaras olimpiskās spēles risināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet četrus gadus vēlāk tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada Ziemas Olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā, bet četrus gadus vēlāk spēcīgākie ziemas atlēti tiksies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

LETA/EPA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus