Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Atskatoties uz notikumiem bagāto sezonu, sportisti sadala gada balvas

Citi sporta veidi
2015. gada 10. decembrī 11:06 2015. gada 10. decembrī 11:06
ASV lielākajā pilsētā Ņujorkā vismaz pāris reizes nedēļā sajūsmināts tūkstošgalvains pūlis skandē «Por-zin-gis, Por-zin-gis», un arī Latvijas sporta dzīvē šā gada nogale aizrit sensacionālā jaunā basketbolista Kristapa Porziņģa zīmē. Bet vai ar spīdošo sniegumu NBA karjeras pirmajos mēnešos 20 gadus vecajam groza bumbas meistaram pietiks, lai gāztu no troņa pēdējo divu gadu Latvijas labāko sportistu, skeletonistu Martinu Dukuru un iegūtu Latvijas Gada Balvu sportā 2015?

Varbūt tas būs pa spēkam pasaules bobsleja trasēs dominējošajam pilotam Oskaram Melbārdim vai Latvijas labākajam bokserim Mairim Briedim? To uzzināsim trešdien, 23. decembra vakarā plkst. 21.15 LTV1 kanālā Latvijas Gada Balvas Sportā 2015 apbalvošanas ceremonijā, kuru translēs no pasākuma norises vietas – Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja.

Profesionāla sportista dzīve ir kā jūrā peldošs aisbergs. Tā nelielā redzamā daļa ir sacensības, kad atlēts atrodas līdzjutēju uzmanības centrā un rāda visu, ko iemācījies. Taču neredzamā daļa ir daudz lielāka un smagāka – tie ir nepārtraukti treniņi, gari pārbraucieni uz sacensību vietām, un ilgstoša atrašanās prom no ģimenes. Lai aisberga redzamā daļa būtu liela, spoža un pamanāma, neredzamajai jābūt daudzkārt lielākai. Bez dzelžaina gribasspēka un tuvinieku atbalsta neiztikt.

Šis rezistora Viestura Meikšāna iestudētais stāsts caurvīs TV iemīļoto sporta žurnālistu Dāvida Ernštreita un Reiņa Ošenieka vadīto balvu pasniegšanas ceremoniju, kuras laikā skatītājus izklaidēs dziedātāji Aminata, Shipsi, Daumants Kalniņš un operas māksliniece Inga Šļubovska, kā arī jauns projekts - spožs dāmu trio ar nosaukumu The Revelations. Balvu pasniedzēju vidū būs līdzjutēju iemīļoti bijušie sportisti Viktors Ščerbatihs un Oļegs Sorokins, populāri uzņēmēji un Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas Gada balva sportā 2015 tiks piešķirtas 15 nominācijās: Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais tehnisko sporta veidu sportists, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlecošā zvaigzne, Gada sporta notikums, Gada notikums Tautas sportā,    Paraugs sportā, Gada sporta skolotājs, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, Mūža ieguldījums Latvijas sportā, Latvijas populārākais sportists un Latvijas Televīzijas speciālbalva.

Pasākumu Latvijas Gada balva sportā 2015 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Igo Japiņa sporta aģentūra, ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta “LDZ Cargo”, Starptautiskā lidosta “Rīga”, LOK ģenerālsponsori – “Latvijas Mobilais telefons”, “Latvijas Valsts meži”, LOK sponsori – “Swedbank”, “Latvijas Gāze”, “4F”, “Moller Auto Krasta” un pasākuma informatīvie partneri – “Latvijas Televīzija”, interneta portāls “DELFI”, izdevniecība “Rīgas Viļņi”, žurnāls “Sports” un “JCDecaux”.

Skaties svinīgo ceremoniju Latvijas Gada balvu sportā 23. decembrī pulksten 21.15 LTV1

Latvijas gada balvu sportā organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Igo Japiņa sporta aģentūra, ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu.


Kasjauns.lv / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 23
Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 4
Vērtē, vai apcietināt pusaudzi, kurš piekāva policistu un tagad tiesas zālē pārvietojas, nodūris galvu 59
Pievienot komentāru