Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
FIFA Ētikas komiteja pirmdien diskvalificēja FIFA prezidentu Zepu Blateru un Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidentu Mišelu Platinī uz astoņiem gadiem no visām ar futbolu saistītām darbībām.

FIFA uz 8 gadiem diskvalificē Blateru un Platinī 6

Futbols
2015. gada 21. decembrī 11:21 2015. gada 21. decembrī 11:21
Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) Ētikas komiteja pirmdien diskvalificēja FIFA prezidentu Zepu Blateru un Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidentu Mišelu Platinī uz astoņiem gadiem no visām ar futbolu saistītām darbībām.

Kā pavēstīja FIFA ētikas komiteja, sodi stājas spēkā nekavējoties. Līdz šim viņiem abiem bija 90 dienu pagaidu diskvalifikācijas.

Šādus sodus amatpersonas saņēmušas, jo šveicietis 2011.gadā pārskaitījis Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto laikā no 1999. līdz 2002.gadam.

Platinī jau daudzus gadus tika uzskatīts kā vienīgais reālais kandidāts uz Blatera aizvietošanu, tomēr šis sods viņa cerības lauzis.

Iepriekš Blaters un Platinī nolieguši nelikumības, stāstot, ka naudas darījums bijusi "džentlmeņu vienošanās". Tagad abi paziņojuši, ka iesniegs apelācijas Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

"Es cīnīšos par sevi, par FIFA. Diskvalificēts uz astoņiem gadiem, par ko?" Blaters teica preses konferencē, paužot pārsteigumu, ka prese par sodu tika informēta ātrāk nekā viņš pats.

"Process pret Blateru galvenokārt saistīts ar divu miljonu Šveices franku maksājumu Platinī 2011.gada februārī," teikts FIFA paziņojuma. "FIFA prezidentam nebija juridiska pamatojuma, ņemot vērā 1999.gada 25.augustā veiktu rakstisku vienošanos. Viņa teiktais par mutisku vienošanos izmeklēšanā netika uzskatīts par pārliecinošu pierādījumu."

Tāpat Blaters saņēmis 50 000 Šveices franku (46 300 eiro), bet Platinī - 80 000 franku lielus naudas sodus.

Blaters bijis FIFA prezidents kopš 1998.gada. Par spīti korupcijas skandāliem, viņš šogad maijā tika pārvēlēts prezidenta amatā, iesākot jau savu piekto termiņu. Tiesa, 2.jūnijā šveicietis negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata.

Jauno prezidentu ievēlēs 26.februārī, kad norisināsies FIFA ārkārtas kongress. Uz amatu būs pieci pretendenti - Jordānijas princis Ali bin al Huseins, Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) vadītājs Salmans bin Ebrahims al Halifs, bijušais FIFA ģenerālsekretāra vietnieks francūzis Žeroms Šampaņs, UEFA ģenerālsekretārs Džanni Infantīno, kā arī FIFA pretrasisma un pretdiskriminācijas organizāciju biedrs Tokijo Sehvali no Dienvidāfrikas Republikas.

Kādreizējā Francijas futbola zvaigzne Platinī UEFA prezidenta amatu ieņēma kopš 2007.gada.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 29
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 24
Eiropā izgatavota ekonomiska māja, kuru var salikt jebkur nieka 6 stundu laikā 7
Skatīt visus komentārus