Donats Motejūns pats arī vēlējies, lai viņam nomaina dzimšanas republiku.

NBA basketbolists panāk, ka ir dzimis Lietuvā, nevis PSRS 2

Sporta zvaigznes
2016. gada 5. janvārī 16:52 2016. gada 5. janvārī 16:52
Sporta ziņu vietne "Yahoo Sports" pēc protestiem ir nomainījusi informāciju par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāja Donata Motejūna dzimšanas vietu, ierakstot Lietuvu iepriekš norādītās Padomju Savienības vietā, otrdien paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Ministrijas preses pārstāvis Ķēstutis Vaškelevičis aģentūrai BNS teica, ka vairāki ASV mediji kā Motejūna dzimšanas vietu norādīja Padomju Savienību, tādēļ Lietuvas vēstnieks ASV Rolands Kriščūns nosūtīja oficiālas vēstules "Yahoo Sports" un Motejūna klubam Hjūstonas "Rockets".

"Vēstulēs vēstnieks atgādināja, ka ASV nekad neatzina Padomju Savienības īstenoto Baltijas valstu aneksiju, un lūdz izlabot neprecīzo informāciju. "Yahoo Sports" atbildēja uz Lietuvas diplomātu lūgumu un nomainīja Motejūna dzimšanas vietu pret Kauņu Lietuvā," teica ministrijas pārstāvis.

Lietuvas plašsaziņas līdzekļos izskanējis, ka "Kauņa, PSRS" kā Motejūna dzimšanas vieta tiek norādīta arī NBA spēļu tiešraidēs. Tāpat tiek vēstīts, ka pats spēlētājs ir lūdzis nomainīt šo informāciju.

Motejūns ir dzimis 1990.gada 20.septembrī Kauņā. Sportists dzimis pusgadu pēc tam, kad Lietuva atjaunoja neatkarību, bet nepilnu gadu pirms valsts starptautiskas atzīšanas. ASV un daudzas citas Rietumvalstis neatzina Lietuvas iekļaušanu Padomju Savienībā.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 2
40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 12
Sākusies "Origo" biznesa centra celtniecība
Pievienot komentāru