Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lipmans (pa labi): "Saruna ar Beresņevu (pa kreisi) man deva pamatu nesteigties, vēlreiz visu pārdomāt un valdes sēdi pārcelt uz vēlāku laiku."

Lipmans nesteigsies ar hokeja izlases trenera izvēli, nav patikusi saruna ar Beresņevu 1

Hokejs
2016. gada 5. janvārī 17:13 2016. gada 5. janvārī 17:13
Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes sēde, kurā bija plānots lemt par jauno Latvijas izlases galveno treneri, trešdien nenotiks, jo federācijas prezidents Kirovs Lipmans nevēlas sasteigt lēmumu, izvēloties nākamo valstsvienības vadītāju.

LHF valdes sēde pārcelta uz 20.janvāri, otrdien sacīja Lipmans, šo lēmumu pamatojot ar to, ka vēlas izvēlēties labāko no iespējamajām kandidatūrām.

"Negribam neko sasteigt. Es vēlos, lai tiktu dotas garantijas, ka izlase saglabās vietu elites divīzijā, nevis tikai tiktu prasīts no manis. Gribu būt drošs, ka paliksim A grupā, jo vairs negribu justies kā pērn, kad pēc pēdējās spēles pasaules čempionātā divas stundas nevarēju piecelties no krēsla," Lipmans atgādināja iepriekšējā pasaules čempionāta notikumus, kad Latvijas izlase pēdējā spēlē pret Franciju septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām varēja ielaist vārtus un izkrist uz zemāku divīziju.

Iepriekš Lipmans medijiem neslēpa, ka izlases galvenā trenera amatā labprāt redzētu Leonīdu Beresņevu, taču tagad, pēc sarunas ar pašu speciālistu, viņš savās domās tik pārliecināts vairs nebija.

"Man nav nekas pret Beresņevu. Ar viņu bija saruna, taču tā man ne sevišķi patika. Trenerim vajadzētu domāt par to, kā izlasei labāk nospēlēt, kā sasniegt labāko rezultātu, nevis runāt par naudu. Es gribu no trenera arī saņemt garantijas, ne tikai prasības. Saruna ar Beresņevu man deva pamatu nesteigties, vēlreiz visu pārdomāt un valdes sēdi pārcelt uz vēlāku laiku," uzsvēra Lipmans.

LHF prezidents gan piebilda, ka Beresņevs joprojām ir viens no kandidātiem uz izlases trenēšanu. Pārējos pretendentus viņš vārdos nosaukt negribēja, sakot, ka izvēle ir, tāpēc īpaši svarīgi izvēlēties labāko un izlases situācijai piemērotāko variantu. Kā zināms, iepriekš Lipmans publiski par galvenā trenera amata kandidātiem minēja arī Arti Ābolu un kanādieti Tedu Nolanu, kurš tāpat kā Beresņevs ar valstsvienību galvenā trenera amatā jau ir strādājis.

Lipmans neslēpa, ka viņam tuvākajā laikā par izlases galvenā trenera jautājumu būs tikšanās un saruna ar valstsvienības ģenerālmenedžeri Māri Baldonieku un dažiem valdes locekļiem. "Laiks mums ļauj nesteigties, bet visu izlemt un pieņemt pareizu lēmumu. Līdzšinējo 20 gadu laikā mēs ar izlases galveno treneri neesam kļūdījušies, jo 20 gadus esam palikuši elites divīzijā, kas mazajai Latvijai ir milzīgs sasniegums, kamēr citas, par mums lielākas un bagātākas valstis - Francija, Dānija, Kazahstāna, Itālija -, ir kritušas ārā, atgriezušās, tad atkal izkritušas," Lipmans atgādināja izlases spēju noturēties labāko sabiedrībā.

Jau ziņots, ka decembrī Latvijas U-20 junioru izlase, kuru vadīja Beresņevs, izcīnīja ceļazīmi uz pasaules čempionāta elites divīziju, kurā atgriezīsies pēc trīs gadu pārtraukuma. Pašlaik 57 gadus vecais Beresņevs Latvijas izlasi vadījis piecos pasaules čempionātos (1996., 1997., 1998., 1999., 2005.gadā) un olimpiskajās spēlēs Turīnā (2006.gadā), bet iepriekšējo reizi viņš valstsvienībā strādāja 2011.gadā Slovākijā, kad bija viens no Oļega Znaroka palīgiem.

Nolans izlasi vadīja trīs pasaules čempionātos (2012., 2013., 2014.gadā) un olimpiskajās spēlēs Sočos (2014.gadā), savukārt Ābols, kurš šobrīd ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Toljati "Lada" galvenais treneris, 2012.gada pasaules čempionātā bija viens no Nolana palīgiem.

Kā vēstīts, pēc šī gada pasaules čempionāta no Latvijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots bijušais valstsvienības uzbrucējs Aleksandrs Beļavskis, kuram tas bija pirmais šāda veida turnīrs. Izlase čempionātā ieņēma 13.vietu, neizpildot LHF doto uzdevumu tikt labāko desmitniekā.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA, Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 14
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Pievienot komentāru