Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien ieguva otro vietu Siguldā notiekošajā Pasaules kausa piektajā posmā.

Kamaniņu divniekam Gudramovičam un Kalniņam Siguldā otrā vieta; Brāļi Šici ceturtie 5

Sports
2016. gada 9. janvārī 16:07
Latvijas kamaniņu divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien ieguva otro vietu Siguldā notiekošajā Pasaules kausa piektajā posmā.

Šis Gudramoviča/Kalniņa ekipāžai ir labākais sasniegums tās vēsturē.

Par sacensību uzvarētājiem tikmēr kļuva titulētie vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri latviešus apsteidza par 0,338 sekundēm.

Pēc pirmā brauciena Gudramovičs/Kalniņš bija otrie, trasi veicot diezgan labi, turklāt sīva cīņa otrajā braucienā viņiem bija ar Peteru Pencu un Georgu Fišleru no Austrijas, kurus tomēr izdevās apsteigt par 0,033 sekundēm.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža brāļi Juris un Andris Šici divu braucienu summā sestdien izcīnīja ceturto vietu. Pēc pirmā brauciena viņi no labāko trijnieka atpalika par 0,026 sekundēm, taču otrajā braucienā latviešiem savu rezultātu uzlabot neizdevās, no goda pjedestāla atpaliekot par 0,120 sekundēm.

Vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels tikmēr divu braucienu summā ierindojās 11.vietā, uzvarētājiem zaudējot 1,583 sekundes.

Negaidītu kritienu pirmajā braucienā piedzīvoja Pasaules kausa kopvērtējuma līderi vācieši Toni Egerts un Saša Benekens, taču viņi sasniedza finišu un startēja arī otrajā braucienā, lai gan sākumā viņiem tiesneši bija piesprieduši diskvalifikāciju, ko gan sportisti veiksmīgi apstrīdēja. Tiesa, viņi tāpat ierindojās vien 21.vietā.

Pamatsacensībām automātiski bija kvalificējušies Gudramovičs ar Kalniņu, kamēr Šici piektdien izcīnīja uzvaru Nāciju kausā, bet Putins un Matuzels bija piektie, arī gūstot iespēju startēt sestdienas galvenajās sacensībās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar 567 punktiem tagad ir Vendls/Ārlts, kuri par septiņiem punktiem apsteiguši Egertu/Benekenu. Tikmēr Gudramovičs/Kalniņš ar 337 punktiem ir piektie, kamēr Šici izcīnījuši 279 punktus un ir atrodami astotajā pozīcijā. Savukārt Putins/Matuzels ar 64 punktiem kopvērtējumā ieņem 21.pozīciju.

Jau vēstīts, ka pirms tam sestdien sieviešu sacensībās Elīza Cauce bija ceturtā, kamēr Ulla Zirne savās sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībām ierindojās 17.vietā.

Savukārt svētdien tiks aizvadītas sacensības vīriešiem, kā arī norisināsies komandu stafete.

Visi četri Latvijas kungu kamaniņu braucēji Artūrs Dārznieks, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Kristaps Mauriņš piektdien Nāciju kausa sacensībās iekļuva labāko desmitniekā, tādējādi kvalificējoties pamatsacensībām.

Jauno sezonu Latvijas sportisti sākuši ar vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem - komandu stafetes sacensībās Latvija izcīnījusi divas otrās vietas, kas dod līderpozīciju kopvērtējumā, bet trīskārtējo olimpisko medaļnieku Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža otrajā posmā guva bronzu divnieku sacensībās.

Tiesa, sezonas pirmajos posmos dažādi Latvijas sportisti četras reizes tika diskvalificēti.

Kā zināms, pērn februārī Siguldā notika pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kur gan augstāko vietu Latvija ieguva stafetē, izcīnot septīto pozīciju, bet individuāli pašmāju sportistiem tik labi neklājās.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Aktierim Ivaram Pugam 56 gados ģimenes pieaugums 6
  • Marija Bērziņa: "Kad spēcīgas sievietes neatrod līdzvērtīgus vīriešus, viņas sāk pieprasīt no citiem" 0
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 30