Dakaras rallijreida laikā bojā gājis 63 gadus vecs vīrietis 2

Sports
2016. gada 10. janvārī 11:31
Dakaras rallijreida septītā posma laikā sestdien bojā gājis 63 gadus vecs vīrietis, pavēstījuši rīkotāji.

Vīrietis miris pēc tam, kad viņu notrieca Francijas sportista Lionela Bodo vadītais "Mitsubishi" spēkrats. Cietušais negaidīti atradies trasē.

Incidents noticis septītā posma 82. kilometrā.

Tāpat viesuļvētras sestdien aizkavēja rallijreida septītā posma norisi.

Sestdien sportistiem iecerēts veikt posmu, kura kopgarums ir 817 kilometru, taču aptuveni tā 350 kilometrā ir bīstami augsts ūdens līmenis, kas lika etapa norisi uz brīdi apturēt. Ūdens līmenis cēlies, jo starp Ujuni Bolīvijā un Saltu Argentīnā plosās viesuļvētras ar stiprām lietusgāzēm.

Jau iepriekš mainīgie laika apstākļi bija izraisījuši pamatīgas galvassāpes Dakaras rallijreida rīkotājiem, jo pirmais posms tika atcelts pārāk spēcīgā vēja dēļ, kamēr otrais un trešais etaps tika aizvadīti vien daļēji.

Automašīnu konkurencē kopvērtējuma vadībā šobrīd atrodas vienpadsmitkārtējs Dakaras uzvarētājs francūzis Stefans Peteransels no "Peaugot" vienības, kamēr motociklu klasē šobrīd labākais ir portugālis Paulu Gonsalevšs ("Honda").

Kopumā šogad rallijreidā iecerēti 12 posmi, no kuriem pēdējais notiks 16.janvārī.

Dakaras rallijreids, kurā arī šogad nestartē neviens Latvijas pārstāvis, astoto reizi pēc kārtas norisinās Dienvidamerikā. Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā. 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts.

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 18
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 76
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 86