Blaters pārsūdzēs piešķirto diskvalifikāciju

Futbols
2016. gada 10. janvārī 23:26 2016. gada 10. janvārī 23:26
Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters pārsūdzēs viņam piespriesto diskvalifikāciju, paziņojis šveicieša advokāts Ričards Kalins.

"Protams, mēs to pārsūdzēsim," sarakstē ar aģentūru AFP norādījis Kalins.

Kā zināms, pirms Ziemassvētkiem FIFA ētikas komiteja Blateram un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidentam Mišelam Platinī piešķīra astoņu gadu diskvalifikāciju, ko amatpersonas saņēma, jo šveicietis 2011.gadā pārskaitījis Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto laikā no 1999. līdz 2002.gadam.

Iepriekš Blaters un Platinī nolieguši nelikumības, stāstot, ka naudas darījums bijusi "džentlmeņu vienošanās". Pēc piešķirtās diskvalifikācijas abi paziņoja, ka iesniegs apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Papildus astoņu gadu diskvalifikācijai Blaters saņēma 50 000 Šveices franku (46 300 eiro), bet Platinī - 80 000 franku lielus naudas sodus.

Blaters bijis FIFA prezidents kopš 1998.gada. Par spīti korupcijas skandāliem, viņš šogad maijā tika pārvēlēts prezidenta amatā, sākot jau savu piekto termiņu. Tiesa, 2.jūnijā šveicietis negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata.

Jauno prezidentu ievēlēs 26.februārī, kad norisināsies FIFA ārkārtas kongress. Uz amatu būs pieci pretendenti - Jordānijas princis Ali bin al Huseins, Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) vadītājs Salmans bin Ebrahims al Halifs, bijušais FIFA ģenerālsekretāra vietnieks francūzis Žeroms Šampaņs, UEFA ģenerālsekretārs Džanni Infantīno, kā arī FIFA pretrasisma un pretdiskriminācijas organizāciju biedrs Tokijo Sehvali no Dienvidāfrikas Republikas.

Tieši Platinī iepriekš tika uzskatīts par galveno pretendentu, kurš varētu aizstāt Balteru FIFA prezidenta amatā, taču šonedēļ viņš atsauca savu kandidatūru.

Kādreizējā Francijas futbola zvaigzne Platinī UEFA prezidenta amatu ieņēma kopš 2007.gada.

LETA

Citi šobrīd lasa

Skandalozais Kristians Brekte: “Zārkam jau kabatu nav”
Hamburga kļūst par pirmo pilsētu pasaulē, kas sāk cīņu pret vienreizējām kafijas krūzēm 12
Pēc gangrēnas Dainis Dobelnieks cenšas aprast ar mākslīgo kāju 4
Pievienot komentāru