Otrajā nobraucienā Žaļima ekipāža uzrādīja pašu ātrāko starta laiku un ilgstoši atradās līderpozīcijā, bet noslēgumā viņiem bija ceturtais ātrākais rezultāts, kas summā ļāva pakāpties līdz piektajai vietai.

Žaļima ekipāža ar otro braucienu izcīna 5. vietu Pārksitijā, Ķibermanis - 9. 1

Citi sporta veidi
2016. gada 16. janvārī 09:07 2016. gada 16. janvārī 09:07
Latvijas bobsleja pilota Uģa Žaļima četrinieku ekipāža piektdien aizvadīja lielisku otro braucienu un Pārksitijas trasē ASV izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa (PK) sezonas piektā posma četrinieku sacensībās. Tikmēr Oskara Ķibermaņa ekipāža ierindojās dalītā devītajā vietā.

Žaļimam un viņa stūmējiem Matīsam Miknim, Arvim Vilkastem un Intaram Dambim pirmajā braucienā bija tikai 19. starta numurs un tajā viņi ierindojās 17.vietā. Savukārt otrajā nobraucienā latvieši uzrādīja pašu ātrāko starta laiku un ilgstoši atradās līderpozīcijā, bet noslēgumā viņiem bija ceturtais ātrākais rezultāts, kas summā ļāva pakāpties līdz piektajai vietai.

Savukārt Ķibermanim ar stūmējiem Jāni Jansonu, Helviju Lūsi un Jāni Strengu ātrākais starts bija pirmajā braucienā un pēc tā viņi atradās augstajā, sestajā, pozīcijā. Tiesa, otrajā braucienā tika uzrādīts tikai 13.rezultāts un noslēgumā šī ekipāža atkrita uz 13.pozīciju.

Sacensībās uzvaru svinēja krieva Aleksandra Kasjanova četrinieks, kuram Žaļims divu braucienu summā zaudēja 0,66 sekundes, bet Ķibermanis atpalika par 0,73 sekundēm.

Otro vietu guva kopvērtējuma līdera Maksimiljana Arnta ekipāža no Vācijas, kas Kasjanova četriniekam zaudēja 0,04 sekundes, bet trešais palika Šveices sportists Riko Pēters ar stūmējiem, kurš no uzvarētāja atpalika 0,22 sekundes.

Sacensību norisi ietekmēja sniegputenis. kas pirmajā braucienā pirmajām četrām startējošajām ekipāžām neļāva ieņemt vietas pat labāko desmitniekā. Kad pirmie braucēji trasi bija "iztīrījuši", labus rezultātus uzrādīja katrs nākamais.

Turpinoties sniegputenim ar neprognozējamām vēja brāzmām, otrajā braucienā vairāku ekipāžu piloti tā arī nesaprata, kur rezultāts tika iegūts vai zaudēts, vēsta portāls "bobslejs.lv". Vieni no veiksminiekiem bija Žaļima četrinieks, kuri veica labu braucienu, kad vēja brāzmas bija uz brīdi pierimušas un sniegs trasē netika tik daudz iepūsts.

Nepārāk labā laikā otrajā braucienā nācās startēt Ķibermaņa komandai. Starta laiks, kas bija gandrīz divas desmitdaļas sliktāks nekā pirmajā braucienā, jau pasliktināja izredzes uzrādīt labu rezultātu finišā. Brauciens gan pilotam padevās labs, jo lielas kļūdas netika pieļautas.

Kā zināms, arī šoreiz uz starta neizgāja Latvijas izlases vadošais pilots Oskars Melbārdis, kuram startēt liedz muguras sāpes.

Turpat Pārksitijā naktī uz svētdienu norisināsies arī Pasaules kausa sestais posms četrinieku ekipāžām.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc pieciem posmiem četriniekiem līderis ar 1055 punktiem ir Arnts, kamēr otro vietu ar 986 punktiem saglabājis šoreiz vien otro vietu ieņēmušais Frančesko Frīdrihs no Vācijas, bet pie 968 punktiem ticis Pēters.

Tikmēr Ķibermanis ar 562 punktiem pakāpies uz 11.pozīciju, Melbārdis ar 520 punktiem ir atkāpies uz 13.vietu, bet Žaļimam ir 488 punkti un 15.vieta.

Kā zināms, iepriekšējā etapā pirms nedēļas, kas risinājās Leikpleisidas trasē, nepiedalījās neviena Latvijas divnieku un četrinieku ekipāža.

Šajā nedēļas nogalē Pārksitijas trasē notiek divas četrinieku sacensības, bet nākamnedēļ Kanādā tiks aizvadīti divi divnieku posmi, jo tur esošajā Vistleras trasē četrinieki bieži piedzīvo kritienus. Līdz ar to kalendāra izstrādātāji nolēmuši veikt nelielu rokādi.

Izlaižot trīs posmus pēc kārtas, Melbārdim būs neiespējami cīnīties par uzvaru PK kopvērtējumā, turklāt latvietis, visticamāk, arī zaudēs vietu pirmajā starta grupā.

PK kalendārā Ziemeļamerikā šogad ir trīs posmi - pēc Pārksitijas risināsies sacensības arī Vistleras trasē Kanādā. Pēc tam februāra sākumā Pasaules kausa izcīņas septītais posms un vienlaicīgi Eiropas čempionāts norisināsies Šveices trasē Sanktmoricā. Turpinājumā gaidāms pasaules čempionāts Austrijas trasē Īglsā, bet noslēdzošais PK posms atgriezīsies Kēnigsē trasē Vācijā.

Pagājušajā sezonā Latvijas spēcīgākais pilots Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē. Viņš ir piektais pilots mūsdienu bobsleja vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam. Toreiz astoņos PK posmos notikušajās 16 sacensībās Melbārdis tikai reizi nekāpa uz goda pjedestāla, ierindojoties piektajā vietā divnieku mačos Kēnigsē. Viņa kontā bija septiņas uzvaras.

Pirms šīs sezonas Latvijas komanda sāka sadarbību ar Nīderlandes ražotāju "Eurotech", bet sezonas sākumā komanda ar augstiem rezultātiem neizcēlās un sezonas pirmajos trijos posmos četriniekos Melbārža ekipāža netika augstāk par piekto vietu.

Kopvērtējumā divniekiem līderis ar 835 punktiem ir Frīdrihs, bet otro vietu ar 776 punktiem ieņem dienvidkorejietis Vons Jondžons, kuram sešus punktus zaudē vācietis Niko Valters. Žaļims tikmēr ar 672 punktiem ir piektais, Melbārdis ieguvis 630 punktus un ir astotais, bet Ķibermanis iekrājis 560 punktus, kas viņam ļauj atrasties 11.pozīcijā.

Iepriekšējo reizi Pasaules kausa posms Pārksitijā notika 2012.gada novembrī, kad toreiz vienīgais Latvijas pārstāvis Melbārdis divniekos izcīnīja ceturto vietu, bet četriniekos latvietis ieņēma desmito pozīciju.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Londonas pamatskolā bērniem uz skolu liek nākt ģērbtiem kā vergiem 11
Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 4
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 1
Pievienot komentāru