Gulbis atspēlē sešas mačbumbas, tomēr bezkompromisu cīņā piecos setos zaudē Šardī.

Gulbim atkal neveiksmīga Austrālija - atspēlētas 6 mačbumbas, taču piecos setos zaudējums Šardī 3

Sports
2016. gada 19. janvārī 07:43
Latvijas tenisists Ernests Gulbis otrdien Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vienspēļu pamatturnīra pirmajā kārtā ar 5-7, 6-2, 7-6 (7:5), 3-6, 11-13 piekāpās francūzim Žeremī Šardī.

Gulbis maču iesāka pārliecinoši un jau trešajā geimā neļāva Šardī pie savas serves uzvarēt nevienā geimā un nobreikoja viņu. Kamēr Šardī daudz strīdējās ar tiesnešiem, Gulbis bija neierasti mierīgs un pārliecinošs. Tomēr novest setu līdz uzvarai latvietim neizdevās - desmitajā geimā viņam nesanāca izservēt setu un Šardī panāca 5-5, bet 12.geimā Gulbis pat bija izspēles attālumā līdz taibreikam, tomēr arī šajā brīdī neizdevās nospēlēt pietiekami precīzi un tika piedzīvots zaudējums ar 5-7.

Otrā seta ievadā Gulbim bija trīs breikbumbas un lieliska iespēja lauzt pretinieka servi, tomēr svarīgākajos brīžos Šardī izdevās pietiekami pārliecinoši ieservēt. Tomēr, ko viņš nepaveica pirmajā geimā, izdarīja trešajā un otro reizi mačā lauza pretinieka servi. Visa otrā seta garumā Šardī sava serve sagādāja problēmas un Gulbis rādīja pārliecinošāku sniegumu. Septītajā geimā latvietis vēlreiz lauza pretinieka servi, bet brīdi vēlāk otro setu izservēja - 6-2.

Trešā seta ievadā Gulbis dažās izspēlēs bija palicis paviršāks, kas otrajā geimā deva Šardī divas breikbumbas, tomēr viņš tās atspēlēja un seta likteni atkal izšķīra trešajā geimā - uzvarot pirmajās trijās izspēlēs latvietis panāca trīs breikbumbas un trešo no tām arī izmantoja. Nākamajā geimā uzreiz Šardī ieguva breikbumbas, tomēr, nokļūstot kritiskā situācijā, latvietis servēja pārliecinoši un noturēja servi.

Ceturtajā setā pirmajā geimā latvietis spēja atspēlēt divas breikbumbas, tomēr trešo zaudēja, bet nākamajā neizmantoja savu iespēju lauzt servi un nonāca iedzinējos ar 0-2. Turpinājumā sportisti uzvarēja katrs pie savām servēm, bet devītajā geimā Šardī ar trešo setbumbu panāca uzvaru setā ar 6-3.

Piektajā setā devītajā un desmitajā geimā tenisisti apmainījās ar realizētām breikbumbām un turpinājās bezkompromisu cīņa par uzvaru. Pie rezultāta 8-7 Šardī tika pie trim mačbumbām, taču visas Gulbis prata atspēlēt, panākot neizšķirtu. Tāpat arī ainākamajā geimā francūzim vēl divas mačbumbas, tomēr Gulbis atspēlējās un panāca neizšķirtu 9-9.

Turpinājumā sportistu spēki jau bija izsīkuši un nākamajos piecos geimos neviens no viņem pie breikbumbām netika. Savukārt 24.geimā latvietis atspēlēja vēl vienu mačubmbu, tomēr septītā viņam izrādījās lktenīga, un Gulbis izšķirošajā setā piedzīvoja zaudējumu ar 11-13.

Gulbis savā karjerā ir aizvadījis 13 piecu setu cīņas, četrās no tām izcīnot uzvaras.

Par dalību pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja 10 ATP ranga punktus.

Gulbis patlaban ATP rangā ieņem 79.vietu, bet Šardī atrodas 31.pozīcijā.


LETA/Foto: Reuters

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 24
  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 10
  • Lietuvu satriec vēl viens zvērīgs noziegums - nošauti 4 ģimenes locekļi 12