Daži no Krievijas vieglatlētiem startē arī citos sporta veidos, tostarp bobslejā.

Olimpiskais čempions Ņegodailo un vēl 12 Krievijas bobslejisti iekļauti IAAF diskvalificēto sportistu sarakstā 6

Citi sporta veidi
2016. gada 22. janvārī 16:39 2016. gada 22. janvārī 16:39
2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu čempions Aleksandra Zubkova četrinieku ekipāžas stūmējs Aleksejs Ņegodailo un vēl 12 Krievijas bobslejisti iekļauti Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) diskvalificēto sportistu sarakstā.

Kā zināms, IAAF pēdējā laikā saņēmusi ļoti asu kritiku par dopinga piesegšanu Krievijas vieglatlētikā. Daži no Krievijas vieglatlētiem startē arī citos sporta veidos, tostarp bobslejā.

Zubkova četrinieks olimpisko zeltu izcīnīja aizpērn Sočos, par 0,17 sekundēm apsteidzot latvieša Oskara Melbārža pilotētās kamanas.

Patlaban 26 gadus vecais Ņegodailo piedalījās 60 un 100 metru sprinta sacensībās, bet tagad viņam liegta dalība starptautiskajās sacensībās.

Pēc olimpiskā zelta izcīnīšanas Ņegodailo pārsvarā startē Eiropas kausa sacensībās, bet pērn pasaules čempionātā viņš ar Krievijas pirmo četrinieku ekipāžu, kuru pilotē Aleksandrs Kasjanovs, izcīnīja septīto vietu.

Tāpat diskvalifikāciju saņēmis 2013.gada pasaules vicečempions stūmējs Maksims Mokrousovs.

Tikmēr Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) paziņojusi, ka visiem IBSF licencētajiem atlētiem jāatbilst organizācijas antidopinga noteikumiem, kam atbilst visi Krievijas atlēti.

"IBSF apņemas aizsargāt "tīros" sportistus un sadarboties ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) cīņā pret aizliegtajām vielām," teikts IBSF paziņojumā.

Kā zināms, novembrī atklātībā nonāca WADA neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ IAAF būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Uzreiz pēc tam Maskavas antidopinga laboratorijai tika atņemta licence, kas liedza tai veikt jebkādas ar WADA organizāciju saistītas darbības, turklāt pagaidu diskvalifikācija tika piespriesta VFLA. Kad WADA piesprieda pagaidu diskvalifikāciju arī Krievijas Antidopinga aģentūrai (RUSADA), valsts sporta ministrs Vitālijs Mutko pavēstīja, ka Krievija ir gatava pārveidot antidopinga sistēmu.

WADA pagājušajā nedēļā nāca klajā ar paziņojuma otro daļu, kurā teikts, ka IAAF nevarēja nezināt par dopinga lietošanas apmēriem vieglatlētikā.

Ziņojumā minētas arī IAAF bijušā prezidenta Lamīna Djaka tuvās attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kā arī tas, ka Djaks apmaiņā pret sponsoru naudu IAAF mēģinājis pārdot savu balsi par 2020.gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanu.

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 20
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 8
ASV sinoptiķi paredz, ka Latvijā beidzot gaidāma kārtīga ziema 46
Skatīt visus komentārus