Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dairim Bertānam un Jānim Strēlniekam kvalifikācijas turnīrā nebūs jāspēlē ne ar Horvātiju, ne Turciju.

Latvijas basketbola izlase Rio kvalifikācijas turnīra izlozē ielikta 5. grozā 2

Basketbols
2016. gada 25. janvārī 20:03 2016. gada 25. janvārī 20:03
Latvijas vīriešu basketbola izlasei otrdien gaidāmajā šī gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izlozē atvēlēta vieta piektajā grozā, pavēstījusi Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Latvijas basketbolisti ievietoti vienā grozā ar Horvātiju un Turciju, kas nozīmē, ka šajā turnīrā izlase ar šīm komandām nesacentīsies.

Tikmēr vietas pirmajā grozā izpelnījušās Francija, Serbija un Grieķija, kamēr otrajā - Itālija, Čehija un Kanāda.

Savukārt trešajā grozā tikušas Filipīnas, Irāna un Japāna, bet ceturtajā - Angola, Tunisija un Senegāla.

Visbeidzot, sestajā grozā iekļautas Meksika, Puertoriko un Jaunzēlande.

Kā zināms, olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīri notiks Itālijas pilsētā Turīnā, Serbijas galvaspilsētā Belgradā un Filipīnu galvaspilsētā Manilā.

Katrā kvalifikācijas turnīrā būs divas apakšgrupas pa trim komandām katrā. Kopumā norisināsies trīs olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīri, no kuriem katrā piedalīsies sešas komandas, bet tikai to uzvarētājas varēs startēt Olimpiādē.

Kā norādījusi FIBA, tās mērķis ir izveidot kvalifikācijas turnīrus, kas komandu kvalitātes ziņā būtu pēc iespējas vienlīdzīgāki un tiktu ievērots ģeogrāfiskais princips.

Itālija un Serbija no Eiropas zonas jau automātiski bija kvalificējušās Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, tāpēc ceļazīmi uz atlases sacensībām ieguva arī kontinenta meistarsacīkšu astotā spēcīgākā vienība - Latvija - un devītās vietas ieguvēja Horvātija.

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs notiks no 4. līdz 10.jūlijam, bet Olimpiādē komandas sacentīsies jau mēnesi vēlāk - no 6. līdz 21.augustam.

Pēc FIBA sākotnēji izziņotās informācijas, vieta kvalifikācijas turnīrā būtu pienākusies Āzijas čempionāta piektajai spēcīgākajai komandai Libānai, tomēr vēlāk tika paziņots, ka uz kvalifikācijas turnīru uzaicinātas Latvija, Horvātija un Turcija. Zīmīgi, ka Turcija pērn Eiropas čempionātā palika tikai 14.vietā.

Jau šobrīd Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram kvalificējušās ASV, Brazīlija, Austrālija, Venecuēla, Argentīna, Nigērija, Spānija, Lietuva un Ķīna. Atlases turnīros tiks noskaidrotas noslēdzošās trīs dalībnieces, un kopumā Olimpiādē spēlēs 12 izlases.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Pievienot komentāru