Ja manipulācijas būs saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, brīvības atņemšanas termiņš plānots līdz trim gadiem, vienlaikus paredzot arī brīvības atņemšanai alternatīvas sankcijas.

Saeima nolemj: Latvijā vairs nedrīkstēs manipulēt ar sporta spēlēm 7

Citi sporta veidi
2016. gada 28. janvārī 10:37 2016. gada 28. janvārī 10:37
Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, nosakot kriminālsodu par manipulācijām ar sporta spēlēm - par šādu rīcību būs iespējams piespriest arī cietumsodu.

Krimināllikums papildināts ar jaunu pantu, kas nosaka atbildību par spēļu "sarunāšanu" sportā. Par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām varēs noteikt brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Ja manipulācijas būs saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, brīvības atņemšanas termiņš plānots līdz trim gadiem, vienlaikus paredzot arī brīvības atņemšanai alternatīvas sankcijas. Savukārt, ja šāds noziedzīgs nodarījums izdarīts organizētā grupā vai lielā apmērā, iespējamais brīvības atņemšanas sods paredzēts līdz pieciem gadiem.

Parlaments šodien trešajā, galīgajā, lasījuma pieņēma arī saistītos grozījumus Sporta likumā, nosakot aizliegumu manipulēt ar sporta sacensībām, kā arī pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

Likumā noteikts, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu, norādīja Preses dienestā.

Sporta spēļu "sarunāšana" ir nopietna problēma, kas kropļo sporta vidi un sabiedrības priekšstatu par profesionālo sportu, iepriekš uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS). Tā ir samilzusi problēma arī Latvijā, tādēļ pēc iespējas ātrāk jārīkojas, lai izskaustu manipulācijas ar sporta sacensībām un mudinātu uz godīgu spēli, pauda Vucāns.

Izmaiņas Krimināllikumā stāsies spēkā 2016.gada 1.martā.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 38
Pēc žūrijas lēmuma “X faktoru” atstāj Nadežda Maņkeviča
Skatīt visus komentārus