Vaidmens pēc notikušā vairākkārt uzsvēra, ka nav rīkojies speciāli, kā arī atvainojās cietušajam tiesnesim.

Par uzbrukumu tiesnesim NHL hokejistam piešķir 20 spēļu diskvalifikāciju. VIDEO 2

Sports
2016. gada 4. februārī 12:22
Nacionālā hokeja līga (NHL) trešdien uz 20 spēlēm diskvalificēja Kalgari "Flames" vienības aizsargu Denisu Vaidmenu, kurš pirms nedēļas spēles laikā uzbruka līnijtiesnesim.

Jau ziņots, ka 27.janvārī notikušajā spēlē, kurā "Flames" ar 1:2 zaudēja Nešvilas "Predators", Vaidmens, slidojot uz rezervistu soliņu, ar nūju no muguras uzbruka vienam no spēles līnījtiesnešiem, vēlāk aizbildinoties, ka ieraudzījis viņu pēdējā brīdī un šādi sanācis rīkoties netīšām.

Tomēr NHL vadība lēma, ka hokejists soģi Donu Hendersonu pagrūdis apzināti, tāpēc piemēroja bargu diskvalifikāciju, kuras laikā Vaidmens nesaņems atalgojumu. Hokejists zaudēs 564 000 ASV dolāru (516 000 eiro) lielu naudas summu.

Līgas piespriesto sodu apstrīdēs NHL Spēlētāju asociācija (NHLPA), kas uzskata, ka pieredzējušais aizsargs nav speciāli uzbrucis tiesnesis.

"Deniss Vaidmens NHL ir nospēlējis 11 sezonas un gandrīz 800 spēles bez incidentiem. Šie fakti, kopā ar medicīnisku izziņu, kas tika pievienoti dokumentiem lietas izskatīšanas laikā, pilnībā norāda uz to, ka hokejists nav apzināti izraisījis kontaktu ar līnījtiesnesi. Spēlētāja vārdā tiks iesniegta apelācija," paziņoja hokejistu arodbiedrība NHLPA.

Arī "Flames" ģenerālmenedžeris Braiens Burks uzskata, ka Vaidmenam piespriestais sods ir par bargu, jo kontakts ar tiesnesi bijis neapzināts negadījums.

Vaidmens pēc notikušā vairākkārt uzsvēra, ka nav rīkojies speciāli, kā arī atvainojās cietušajam tiesnesim.

"Brīdi pirms tam biju saņēmis spēcīgu triecienu laukuma stūrī, un man bija lielas sāpes plecā, kā arī kaklā," stāstīja Vaidmens. "Centos tikai tikt nost no ledus, bet pēdējā sekundē paskatījos uz augšu, ieraudzīju tiesnesi un nevarēju izvairīties."

Šajā sezonā 32 gadus vecais Vaidmens 48 spēlēs izcēlies ar diviem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm.

"Flames" komanda ar 47 punktiem 49 spēlēs pašlaik atrodama Rietumu konferences kopvērtējuma 12. pozīcijā, apsteidzot tikai Vinipegas "Jets" un Edmontonas "Oilers" vienības.

Vaidmens notriec tiesnesi - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 19
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 35
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 22