IAAF publiskotajā sarakstā kopumā ir 4027 krievu vieglatlēti, tostarp divkārtējā olimpiskā čempione kārtslēkšanā Jeļena Isinbajeva, kura solīja skandālu.

Isinbajeva skandalēsies? Publiskots saraksts ar 4027 diskvalificētiem Krievijas vieglatlētiem 3

Citi sporta veidi
2016. gada 8. februārī 20:52 2016. gada 8. februārī 20:52
Starptautiskā Vieglatlētikas savienība (IAAF) pirmdien publiskoja sarakstu ar vairāk nekā 4000 Krievijas vieglatlētiem, kuri diskvalificēti no starptautiskajām sacensībām.

Kā zināms, sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ Krievijas Vieglatlētikas federācija ir diskvalificēta, tādēļ krievu sportisti nevar piedalīties sacensībās un apdraudēta ir arī viņu dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Diskvalificēto vieglatlētu saraksts veidots pēc informācijas, ko iesniegusi Krievijas Vieglatlētikas federācija. IAAF arī paziņoja, ka pašreizējais saraksts nav galīgs un vēl var tikt mainīts.

IAAF publiskotajā sarakstā kopumā ir 4027 krievu vieglatlēti, tostarp divkārtējā olimpiskā čempione kārtslēkšanā Jeļena Isinbajeva, olimpiskā čempione augstlēkšanā Anna Čičerova un pasaules čempions 110 metru barjerskriešanā Sergejs Šubenkovs.

Isinbajeva pagājušajā nedēļā solīja skandālu, ja visiem Krievijas vieglatlētiem aizliegs dalību sacensībās. "Nedrīkst diskvalificēt visu komandu, ir jāizskata atsevišķi gadījumi. Nedrīkst par vainīgiem pataisīt visus šīs valsts sportistus, ja nav pierādījumu," sacīja kārtslēcēja.

Jau ziņots, ka janvārī par dopinga noteikumu pārkāpumiem tika diskvalificēti savulaik par olimpiskajiem čempioniem kronētie Krievijas soļotāji Sergejs Kirdjapkins, Valērijs Borčins un Olga Kaņiskina.

Kā zināms, pērn novembrī atklātībā nonāca Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ IAAF būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Uzreiz pēc tam Maskavas antidopinga laboratorijai tika atņemta licence, kas liedza tai veikt jebkādas ar WADA organizāciju saistītas darbības, turklāt pagaidu diskvalifikācija tika piespriesta Krievijas Vieglatlētikas federācijai.

Par turpmāko Krievijas vieglatlētu statusu starptautiskajā arēnā IAAF lems ne ātrāk kā marta beigās, kad arī varētu kļūt zināms, vai šīs valsts vieglatlēti augustā varēs startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā bija bestselleru "alķīmiķis" Koelju 7
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 64
Neticama bezatbildība. Futbola fans lien masu kautiņā ar mazu bērnu rokās 3
Pievienot komentāru