Beresņevs: "Jā, iepriekš nespējām panākt vienošanos, taču nu domstarpības ir atrisinātas. Tiesa, pats savu nostāju nemainīju."

Epopeja ap Latvijas hokeja izlases treneri ir beigusies. Beresņevs parakstījis līgumu 9

Hokejs
2016. gada 8. februārī 21:22 2016. gada 8. februārī 21:22
Par Latvijas hokeja valstsvienības galveno treneri pirmdien oficiāli kļuvis Leonīds Beresņevs.

Beresņevs sarunā apstiprināja, ka līgums noslēgts līdz septembrī gaidāmajam Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas kvalificēšanās gadījumā tiks pagarināts vēl uz diviem gadiem.

Kā zināms, Latvijas izlase bez galvenā trenera bija kopš pagājušā gada jūnija, kad no šī amata pēc neveiksmīga pasaules čempionāta tika atbrīvots Aleksandrs Beļavskis.

Janvārī trenera asistenta amatā tika apstiprināts Viktors Ignatjevs, tāpat šo amatu turpinās pildīt arī Kārlis Zirnis, bet par galveno treneri ilgstoši nebija skaidrības.

Vēl janvāra beigās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans medijiem izteicās, ka Beresņevs, kurš vada arī U-20 valstsvienību, vairs nav kandidāts uz pieaugušo izlases vadīšanu, jo abas puses neesot spējušas panākt vienošanos par finansiālajiem nosacījumiem.

"Jā, iepriekš nespējām panākt vienošanos, taču nu domstarpības ir atrisinātas. Tiesa, pats savu nostāju nemainīju," pirmdien pauda Beresņevs. "Piektdien būs preses konference, tad arī atbildēšu uz jautājumiem."

Savukārt laikraksts "Diena" pirmdien citēja ar Latvijas izlasi iepriekš jau strādājušo kanādiešu speciālistu Tomu Kūlenu, kurš apgalvoja, ka 26.janvārī parakstījis līgumu par Latvijas izlases trenēšanu, tomēr tagad to Lipmans ignorējot.

Pašlaik 57 gadus vecajam Beresņevam ir liela pieredze darbā gan ar jauniešu, junioru, gan ar pieaugušo hokeja komandām. No 1995. līdz 1999., kā arī 2005. un 2006.gadā viņš jau bijis Latvijas valstsvienības galvenais treneris. Tāpat speciālists vairākkārt vadījis Latvijas U-18 un U-20 izlases.

Tieši Beresņevs 1996.gadā Latvijas izlasi ieveda pasaules čempionāta augstākajā divīzijā un vadīja to arī gadu vēlāk, kad Latvija debitēja spēcīgāko komandu saimē.

2010. un 2015.gada nogalēs, būdams Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, viņš palīdzēja izcīnīt ceļazīmi uz augstāko divīziju. Šosezon pieredzējušais hokeja speciālists ir arī Latvijas virslīgas hokeja čempionāta komandas "Rīga" galvenais treneris. Tāpat Beresņevs trenējis citus Latvijas klubus Rīgas "Pārdaugava", "Juniors", "Liepājas metalurgs", "Rīga 2000", ASK/"Ogre" un "Dinamo Juniors", kā arī trenera pieredzi smēlies Krievijā, Igaunijā un Kazahstānā.

Pērn pasaules čempionātā Latvija par mata tiesu saglabāja vietu starp planētas spēcīgākajām izlasēm. Lipmans iepriekš izteicās, ka Krievijā gaidāmās šī gada meistarsacīkstes komandai būs grūtākās, kopš Latvija sacenšas elites divīzijā.

Šī gada pasaules čempionāts no 6. līdz 22.maijam risināsies Krievijas pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvija spēlēs Maskavas grupā, samērojot spēkus ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu. Latvijas izlase augstākajā divīzijā būs pārstāvēta jau divdesmito gadu pēc kārtas.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 8
Rīgā startēs pasaules slavenību rallijs “Gumball 3000”. Tā viņi Latvijā ālējās pirms četriem gadiem! 9
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 11
Skatīt visus komentārus