Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Diskvalificētas Kenijas vieglatlētes vaino federācijas vadību kukuļa prasīšanā

Citi sporta veidi
2016. gada 10. februārī 22:28 2016. gada 10. februārī 22:28
Divas Kenijas vieglatlētes, kuras pagājušā gada pasaules čempionāta laikā tika pieķertas dopinga lietošanā, vaino nacionālās federācijas vadību kukuļa pieprasīšanā.

Kā aģentūrai AP izteikušās skrējējas Kiki Manunga un Džoisa Zakarija, Kenijas Vieglatlētikas federācija viņām pieprasījusi 24 000 ASV dolāru (21 000 eiro) lielu kukuli, lai samazinātu diskvalifikāciju ilgumu. Federācijas izpilddirektors Aizeks Mvangi esot vēlējies saņemt naudu līdz 16.oktobrim, tomēr, kad sportistes atzina, ka nevarēs savākt tādu summu, viņas diskvalificētas līdz 2019.gadam.

Tikmēr Mvangi apsūdzības nosaucis par "joku" un uzsvēris, ka nekad nav ar sportistēm ticies privāti.

Sportistes uzsvērušas, ka vērsīsies Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) ētikas komisijā, kas izmeklē korupcijas apsūdzības Kenijas Vieglatlētikas federācijā.

Abām sportistēm pozitīvas dopinga analīzes tika konstatētas pērn augustā notikušā pasaules čempionāta laikā un viņas paspēja piedalīties priekšsacīkstēs.

Kā zināms, pašlaik ne tikai Krievijas, bet arī Kenijas vieglatlētiku skāruši plaši dopinga skandāli un apsūdzības koruptīvās darbībās. Tiek uzskatīts, ka Kenijas vieglatlētiku varētu skart tikpat smagas sankcijas kā Krieviju, kuras atlēti pašlaik ir izolēti no pasaules aprites.

LETA

Citi šobrīd lasa

Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 45
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 6
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 72
Pievienot komentāru