Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ar sviedriem no ķermeņa izvadās sāls, taču nedari kļūdu, aizvietojot to ar kārdinošām, bet kalorijām bagātajām uzkodām.

7 produkti, ko nekādā ziņā nevajag ēst pēc treniņa 8

Fitness
2016. gada 11. februārī 08:41 2016. gada 11. februārī 08:41
Ja vēlies iegūt slaidāku un skaistāku ķermeni, ar sportošanu vien būs par maz – tev arī jāraugās, lai uzturs būtu sabalansēts un veselīgs. Tāpēc Epyk.com atgādina par septiņiem ēdieniem, kurus nekādā gadījumā nevajadzētu lietot pēc treniņa.

1. Jebkāda veida sāļās uzkodas: sāļie riekstiņi, popkorns, krekeri un tamlīdzīgi

Nebrīnies, ja pēc kārtīga treniņa tev prasās ko sāļu. Līdz ar ūdeni no ķermeņa izsvīdušas dažādas vielas, tai skaitā arī sāls. Tā vietā, lai ķertos pie sāļajiem našķiem (kam parasti ir liels kaloriju skaits), labāk ieturi veselīgu maltīti vai arī pamielojies ar banānu vai žāvētiem augļiem.

Ledusauksta kola pēc mokošas krosfita nodarbības izklausās lieliski, bet esi stiprs un saki tai - NĒ. Atspirdzinošajos dzērienos ir ļoti daudz cukura.

2. Saldumi un atspirdzinošie dzērieni

Ja ar sportu ceri atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, kāpēc lai tu ēstu cukurotus produktos ar augstu kaloriju saturu? Viena no negatīvajām parādībām saistībā ar cukuru – tas palēnina vielmaiņu, un tādā veidā tu savu sapņu augumu neiegūsi vēl ilgi.

Tavi mīļie kārdinošie frī kartupeļi un citi taukaini ēdieni ilgtermiņā var novest pie paaugstināta holesterīna līmeņa un sirds slimībām.

3. Taukaini ēdieni un našķi, piemēram, frī kartupeļi, čipsi, burgeri, hotdogi un pica

Pašsaprotami, vai ne? Tomēr daudzi cilvēki pēc treniņa grēko tieši ar šiem produktiem. Neaizmirsti, ka tavs mērķis ir samazināt tauku procentu ķermenī, nevis pavairot to. Turklāt ilgtermiņā šādas pārtikas lietošana noved pie paaugstināta holesterīna līmeņa un sirds slimību riska.

Ar dārzeņiem vien nepietiks, lai pēc treniņa uzņemtu visas ķermenim nepieciešamās uzturvielas.

4. Svaigi dārzeņi

Protams, ka veselīgā uzturā jāietilpst gana lielam daudzumam svaigu augļu un dārzeņu. Taču treniņā tavs ķermenis izlieto daudz enerģijas un sadedzina lielu kaloriju skaitu, un dārzeņi vien nepalīdzēs iegūt visus nepieciešamos vitamīnus, barības vielas un minerālus. Ja pēc nodarbības vēlies ēst dārzeņus, papildus būs vajadzīgs vēl kāds šķiedrvielu un olbaltumvielu avots.

Šokolāde jāēd ar mēru! Tad tā uzlabos atmiņu un koncentrēšanās spēju. Un galvenais - PIRMS treniņa.

5. Piena šokolāde

Zināms, ka tā ir kalorijām bagāta, taču šokolādes ēšanai ir arī daži ieguvumi. Zinātniski pierādīts, ka, ēsta ar apdomu, piena un tumšā šokolāde uzlabo atmiņu un palielina koncentrēšanās spēju. Turklāt tumšajā šokolādē ir antioksidanti, ka samazina vēža risku. Taču saldummīlēm jāatceras, ka našķoties ir labāk pirms treniņa, jo tad tu varēsi nodedzināt uzņemtās kalorijas.

Šīs grēcīgi gardās bulciņas nomāks izsalkumu, taču nesniegs ķermenim vērtīgās uzturvielas.

6. Konditorejas izstrādājumi

Jā, konditorejas izstrādājumi uz ilgu laiku novērsīs izsalkumu. Taču tā nav labākā izvēle uzreiz pēc treniņa. Lai arī konditorejas izstrādājumi ir bagātīgs ogļhidrātu avots, tie nespēs ķermenim dot visas nepieciešamās uzturvielas. Labāk izvēlies pilngraudu maizi vai žāvētus augļus.

Arī enerģijas batoniņi jālieto pirms teniņa, nevis - pēc. Citādi enerģijas vietā iedzīvosies "riepiņā".

7. Enerģijas batoniņi

Musli batoniņi ir rādīti tāpēc, lai sniegtu enerģijas lādiņu pirms treniņa. Diemžēl daudz cilvēki par to neaizdomājas un ēd batoniņus pēc nodarbības. Taču tajos ir daudz cukura, kas palēnina vielmaiņu un stimulē tauku veidošanos. Turklāt tie dod papildus enerģiju, kuras dēļ tev naktī būs grūti aizmigt, ja treniņš bijis vakarā.

Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 32
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Skatīt visus komentārus