"VEF Rīga" nosargā pārsvaru un uzvar Čehijas čempionvienību ČEZ
Rīdzinieku sastāvā ar 25 punktiem rezultatīvākais bija amerikānis Džošs Harelsons.
2016. gada 22. februāris, 22:12

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" VTB Vienotās līgas mačā pirmdien savā laukumā galvaspilsētas Olimpiskajā sporta centrā ar rezultātu 81:73 (25:20, 17:10, 25:24, 14:19) pārspēja Čehijas čempionus Nimburkas ČEZ.

"VEF Rīga" mača gaitā bija iekrājusi 16 punktu pārsvaru, ko ceturtajā ceturtdaļā ČEZ komanda samazināja līdz pieciem punktiem, tomēr laukuma saimnieki galotnē noturēja vadību un guva panākumu.

Rīdzinieku sastāvā ar 25 punktiem rezultatīvākais bija amerikānis Džošs Harelsons, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, savukārt meksikānis Fransisko Kruss guva 16 punktus, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, taču pieļāva arī astoņas kļūdas.

ČEZ rindās amerikānis Maikls Diksons guva 20 punktus, bet 12 punktus sameta Čehijas izlases un ČEZ komandas kapteinis Jirži Velšs, kura kontā arī sešas pārtvertas bumbas.

Mača sākumā cīņa ritēja punkts punktā, taču rīdzinieki turpinājumā veica 11:0 izrāvienu, kas vēlāk deva jau desmit punktu pārsvaru. Viesi atguvās un rezultāta starpību samazināja uz pusi. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās "VEF Rīga" labā ar 25:20.

Rīdzinieku sastāvā lieliski spēlēja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pieredzi guvušais Harelsons, kurš jau pirmajā puslaikā guva 14 punktus. "VEF Rīga" spēles pirmajā pusē labāk cīnījās par atlēkušajām bumbām, kas sekmēja komandai 12 punktu pārsvaru puslaikā.

Spēles trešajā ceturtdaļā "VEF Rīga" saglabāja iepriekš iegūto pārsvaru, taču problēmas radās mača noslēdzošajā nogrieznī. Ceturtās ceturtdaļas vidū rīdzinieki bija vairs tikai piecus punktus priekšā. ČEZ rindās rezultatīvi spēlēja Diksons, kurš veiksmīgi uzbruka grozam gan no tuvas, gan tālas distances, tomēr rīdzinieki galā noturēja vadības grožus līdz finālsvilpei.

"VEF Rīga" un ČEZ komandas labi pazīst vienu otru, jo iepriekšējo gadu laikā aizvadītas daudzas savstarpējās spēles. Skatoties šīs sezonas griezumā, tad pirmajā aplī notikušajā spēlē Čehijā veiksmīgāki pašā galotnē bija mājinieki (71:73).

Čehijas klubs šosezon startēja FIBA Eiropas kausa izcīņā, kur apstājās pēc otrā sacensību posma, netiekot izslēgšanas spēlēs. Tāpat regulārās sezonas laikā Nimburkas vienība ierobežotā apjomā piedalās Čehijas līgā, kur tai līdz šim septiņas uzvaras astoņās spēlēs.

Vēl tikai piektdien "VEF Rīga" savā laukumā ar 75:84 piekāpās Igaunijas komandai Tallinas "Kalev", ko pārstāv Rolands Freimanis. Savukārt nākamo spēli "VEF Rīga" aizvadīs svētdien izbraukumā pret Kazahstānas klubu "Astana".

Vienotās līgas kopvērtējumā "VEF Rīga" ar sešām uzvarām 21 spēlē saglabā 15.vietu 16 komandu konkurencē, kamēr ČEZ ar 11 panākumiem 20 mačos ir sestie.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvada divu apļu turnīru.

Pērnpavasar "VEF Rīga" pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni "Ventspili". Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA