Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vairums sportistu ir ļoti māņticīgi, tāpēc šādai niansei noteikti tika pievērsta uzmanība.

Latvijas bobslejistiem pasaules čempionāta zeltu atnesusi Prūša lauztā kāja? 11

Citi sporta veidi
2016. gada 24. februārī 16:41 2016. gada 24. februārī 16:41
Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā četrinieku ekipāža izcīnīja zelta medaļu Austrijas trasē Īglsā notikušajā pasaules čempionātā, turklāt to paveicot bez galvenā trenera Sandu Prūša klātbūtnes trasē.

Dienu pirms pasaules čempionāta četriniekiem starta Latvijas sporta draugus pārsteidza negaidīta un ļoti nepatīkama ziņa, jo komandas galvenais treneris Sandis Prūsis Austrijā ir nonācis slimnīcā. “Finiša rajonā bija tādi kā akmentiņi sabērti uz asfalta, paslīdēju, nogāzos, un tāds ir rezultāts. Guļu Insbrukas slimnīcā, ir jau izdarīta operācija, potītei vairāki lūzumi, un tagad kājā ir tādi kā stieņi,” izteicies Prūsis. “Kaut kad jaunnedēļ būšot vajadzīga vēl viena operācija, kad laikam ņems tos dzelžus ārā.”

Prūša prombūtnē Latvijas izlases vadību uzņēmās Olafs Kļaviņš un Jānis Ozols.

Pēc sacensībām jaunie pasaules čempioni, protams, devās arī uz slimnīcu, apciemot izlases galveno treneri un kopā ar viņu nofotografēties, turklāt Latvijas vadošais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens atklāja kādu sakritību, kas, iespējams komandai palīdzējusi. Sandis Prūsis esot ievietots Insbrukas slimnīcas pirmajā palātā, kurai uz durvīm blakus vieniniekam atradās pasaules čempionāta simbolika. Noslēgumā tieši pirmā vieta mūsu sportistiem.

Pasaules čempionāta pirmajā braucienā Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu startēja vien ar 19.numuru, jo savainojumu dēļ izlaida vairākus posmus un Pasaules kausa kopvērtējumā nespēja izcīnīt augstāku pozīciju, un uzrādīja ātrāko starta laiku. Lai gan trases augšdaļā viņi līderim Frīdriham zaudēja dažas sekundes simtdaļas, tomēr finišā latvieši no Vācijas ekipāžas atpalika par 0,31 sekundi, kas viņiem deva devīto vietu. Vēl pirms svētdienas izšķirošajiem diviem braucieniem Melbārdis atradās tikai septītajā vietā, taču viņš kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu veica lielisku trešo braucienu, kas ļāva pakāpties uzreiz uz otro vietu. Pirms noslēdzošā - ceturtā - brauciena latvieši no līdera vācieša Frančesko Frīdriha atpalika 0,017 sekundēm. Arī ceturtais brauciens Latvijas pirmajai ekipāžai izdevās lielisks, kas ļāva saglabāt otro vietu un teorētiski apdraudēt Frīdriha pirmo pozīciju. Tas arī izdevās, jo Vācijas pilots izšķirošajā braucienā pieļāva rupjas kļūdas, kas Melbārdim ar stūmējiem ļāva izcīnīt zeltu. Summā Frīdrihs tika apsteigts par 0,04 sekundēm, bet trešais bija šveicietis Riko Peters, kurš no Melbārža atpalika par 0,22 sekundēm.


Kasjauns.lv / Foto: Facebook.com

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 35
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 7
Skatīt visus komentārus