17 gadus veca ukrainiete kļūst par visu laiku jaunāko džudo čempioni
17 gadus vecā ukrainiete Bilodida kļuvusi par visu laiku jaunāko pasaules čempioni džudo.
2018. gada 20. septembris, 18:26

17 gadus vecā ukrainiete Darja Bilodida ceturtdien baku kļuva par visu laiku jaunāko pasaules čempioni džudo cīņā.

Bilodida, kura ceturtdien bija 17 gadus un 345 dienas veca, triumfēja svara kategorijā līdz 48 kilogramiem.

Finālā viņa ar pārliecinošu uzvaru jeb "ippon" pārspēja 23 gadus veco japānieti Funu Tonaki, kura par pasaules čempioni kļuva pērn.

Pirms Bilodidas visu laiku jaunākā pasaules čempione džudo bija japāniete Rjoko Tani, kura 1993.gadā par planētas meistarsacīkšu uzvarētāju kļuva 18 gadu un 27 dienu vecumā. Tani vēlāk par pasaules čempioni kļuva vēl sešas reizes.

Bilodida pērn triumfēja Eiropas čempionātā, kļūstot par visu laiku otru jaunāko zelta medaļas ieguvēju Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Darjas Bilodidas tēvs Genadijs Bilodids savulaik kļuva par divkārtēju Eiropas čempionu.

Pasaules čempionātā džudo Azerbaidžānas galvaspilsētā piedalīsies arī trīs Latvijas pārstāvji. Dāvis Dūda startēs svara kategorijā līdz 90 kilogramiem, Jevgēņijs Borodavko sacentīsies kategorijā līdz 100 kilogramiem, bet Raivis Čakstiņš būs starp dalībniekiem smagākajā kategorijā, kurā piedalīsies džudisti, kas sver vairāk par 100 kilogramiem.