Pauls Pujāts labākajā mēģinājumā uzlēca 5,70 metru augstumā, kas ir jauns sportista personiskais rekords.

Latvijas kārtslēcējs Pujāts sasniedz Rio olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu. VIDEO 1

Sports
2016. gada 29. februārī 10:45
Latvijas kārtslēcējs Pauls Pujāts, uzstādot jaunu personisko rekordu sacensībās ASV, svētdien izpildīja šī gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu.

ASV notikušajās sacensībās pašlaik 25 gadus vecais Pujāts labākajā mēģinājumā uzlēca 5,70 metru augstumā, kas ir jauns sportista personiskais rekords un kas viņam ļāva kvalificēties šī gada olimpiskajām spēlēm.

"Sapnis ir piepildījies! Nupat kvalificējos Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Man ir daudz ko teikt un kam pateikties par šo vienu vienīgo mirkli, kam es esmu trenējies gandrīz katru dienu," savā "Instagram" kontā raksta Pujāts. "Vēl joprojām īsti nesaprotu, ko esmu paveicis."

Zīmīgi, ka Pujāts tikai par desmit centimetriem atpalika no Latvijas rekorda kārtslēkšanā, ko 1987.gadā uzstādīja Aleksandrs Obižajevs.

Līdz šim Pujāta personiskais rekords telpās bija 5,60 metri, ko viņš uzstādīja 16.februārī. Savukārt āra stadionā latvieša personīgais rekords ir 5,55 metri, kas tika sasniegts pērn jūnijā.

Augustā gaidāmajām Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm patlaban kvalificējušies desmit Latvijas vieglatlēti - bez Pujāta tie ir Gunta Latiševa-Čudare 400 metru disciplīnā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratona skrējienā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, tāpat šķēpmetēji Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika, kā arī soļotājs Arnis Rumbenieks.

LETA/Foto: Instagram
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Jauna, nelaimīga māmiņa: pēc dzemdībām esmu sevi pazaudējusi 1
  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 2
  • Arvien vairāk vecāku sūdzas par sliktu izturēšanos pret bērniem dārziņos 32