Baško-Melnbārdei 11 punkti, "Basket Landes" sasniedz Eirokausa pusfinālu
Baško-Melnbārde šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā iemeta četrus no pieciem divpunktniekiem un trīs no četriem soda metieniem.
2016. gada 13. marts, 00:23

Pieredzējusī latviešu basketboliste Gunta Baško-Melnbārde sestdien guva 11 punktus FIBA Eirokausa ceturtdaļfināla atbildes spēlē, palīdzot viņas pārstāvētajai Francijas komandai "Basket Landes" sasniegt turnīra pusfinālu.

Atbildes spēlē "Basket Landes" izbraukumā ar 57:58 (17:17, 15:18, 10:7, 15:16) piekāpās Ungārijas vienībai Miškolcas "Aluinvent DVTK", taču divu spēļu summā triumfēja ar 146:123.

Baško-Melnbārde šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā iemeta četrus no pieciem divpunktniekiem un trīs no četriem soda metieniem, taču neviens no viņas četriem tālmetieniem nebija sekmīgs.

Tāpat latvietes rēķinā piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas bumbas, viens bloķēts metiens, divas piezīmes un pieci izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

"Basket Landes" labā 17 punktus iemeta horvātiete Iva Sliškoviča.

Kā zināms, abu komandu pirmajā savstarpējā duelī trešdien "Basket Landes" savā laukumā uzvarēja ar 89:65.

Eirokausa pusfinālā "Basket Landes" marta beigās tiksies ar citu Francijas komandu "Lille", kamēr otrā pārī spēkosies Turcijas klubs AGU un "Bourges" no Francijas.

Pirms tam astotdaļfinālā "Basket Landes" divu spēļu summā uzvarēja citu Francijas vienību Anžē UFAB 49.

Kā zināms, februāra sākumā astotdaļfināla barjeru nespēja pārvarēt Aijas Putniņas pārstāvētā Francijas komanda Nantes "Reze", divu spēļu summā piekāpjoties Vidnojes "Sparta&K" vienībai no Krievijas.

Pirms tam Eirokausā no apakšgrupas nespēja izkļūt Krievijas komanda Vologdas "Čevakata", ko vēl tobrīd pārstāvēja latviete Anete Šteinberga.

Pēc astotdaļfināla cīņām, kurā sacentās četri pāri, uzvarētājām ceturtdaļfinālā pievienojās četras FIBA Eirolīgas komandas, kuras savās grupās ieņēma piekto un sesto vietu. Arī pusfinālu izspēle notiks martā, savukārt Eirokausa fināli paredzēti 6. un 13.aprīlī.

Iepriekšējā sezonā FIBA Eiropas kausā līdz finālam aizkļuva Anetes Šteinbergas pārstāvētā Beļģijas čempionvienība "Royal Castors Braine", kuru trenēja Ainars Zvirgzdiņš, tomēr izšķirošajā duelī piekāpās Francijas komandai "Villeneuve d'Ascq".

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA