Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pagājušajā gadā Briedis aprīlī un jūnijā pieveica vāciešus Bjernu Blaški un Emri Altintasu, turpinājumā nokautēja Vācijas sportistu Manuelu Čarru, bet novembrī bez grūtībām pieveica arī pieredzējušo Ungārijas bokseri Lāslo Hubertu.

Bokseris Briedis atzīts par pārāk labu, lai piedalītos olimpiskajās spēlēs 5

Citi sporta veidi
2016. gada 16. martā 16:02 2016. gada 16. martā 16:02
Maira Brieža pašreizējā vieta Pasaules boksa padomes (WBC) rangā neļauj viņam pat teorētiski pretendēt uz dalību 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, liecina šīs autoritatīvās organizācijas informācija.

Pasaules čempioniem WBC versijā un WBC ranga 15 pirmajās vietās esošajiem bokseriem, piedraudot ar izslēgšanu, būs aizliegts startēt olimpiskajās spēlēs, pat ja Starptautiskā amatieru boksa asociācija (AIBA) atļaus profesionāļu dalību olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Lēmumu sekmējis viedoklis, ka nav iespējams iedomāties profesionāļa cīņu ar amatieri, jo šādu sportistu līmenis ir pārāk atšķirīgs.

Briedis WBC rangā pirmā smagā svara (līdz 90,7 kg) bokseriem patlaban ieņem ceturto vietu. Pasaules čempions WBC versijā ir krievs Grigorijs Drozds, bet pirmās trīs vietas rangā ieņem Ilunga Makabu no Kongo, nigērietis no ASV - Olanrevadža Durodola un vācietis Marko Huks.

Briedis 21. februārī ''Arēnā Rīga'' ar tehnisko nokautu otrajā raundā pārspēja Dienvidāfrikas bokseri Deniju Venteru par vakanto Starptautiskās bosa federācijas (IBF) interkontinentālā čempionu jostu pirmajā smagajā svarā.

Pēc šīs cīņas 31 gadu vecais Briedis uzlaboja savu bilanci līdz 19 uzvarām 19 cīņās, no tām 16 ar nokautu.

Brieža promouters Alekss Siesta izteicies, ka latvieša nākamais pretinieks maija beigās vai jūnija sākumā varētu būt IBF pirmā smagā svara bokseru ranga astotajā vietā esošais Durodola vai trešajā vietā esošais krievs Murats Gasijevs. Briedim vēl nav pozīcijas IBF rangā.

Pagājušajā gadā Briedis aprīlī un jūnijā pieveica vāciešus Bjernu Blaški un Emri Altintasu, turpinājumā nokautēja Vācijas sportistu Manuelu Čarru, bet novembrī bez grūtībām pieveica arī pieredzējušo Ungārijas bokseri Lāslo Hubertu.

Pērn pavasarī Briedis parakstīja līgumu ar sporta atbalsta organizāciju "Main Events", tomēr pilnvērtīga abu pušu sadarbība joprojām nav sākta. Maču pret Venteru rīkoja kompānija ''Siesta Boxing''.

Patlaban Briedis ir arī Starptautiskās boksa asociācijas (IBA) čempiona jostas īpašnieks pirmajā smagajā svarā, ko viņš ieguva 2014. gada novembrī Liepājā uzvarot Ismailu Abdulu no Beļģijas.

Briedis pats iepriekš ir noliedzis, ka vēlētos startēt olimpiskajās spēlēs uz kurām iespēja tikt Latvijas bokseriem vēl ir, ja kāds no viņiem uzvar kādā no diviem atlikušajiem kvalifikācijas turnīriem Turcijā un Azerbauidžānā.

Pēdējo reizi Latvija boksā olimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta 1996. gadā Atlantā, kur startēja Romans Kukļins.

 

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 21
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 14
Skatīt visus komentārus