Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Japānis Kavauči un amerikāniete Lindena izcīna uzvaras Bostonas maratonā 1

Citi sporta veidi
16. aprīlī 23:05 2018. gada 16. aprīlī 23:05
LETA
Japānas garo distanču skrējējs Juki Kavauči un amerikāniete Dezirī Lindena pirmdien lietainos un vējainos laikapstākļos izcīnīja uzvaras prestižajā Bostonas maratonā.

Kavauči kļuva par pirmo Japānas sportistu kopš 1987.gada, kurš izcīnījis uzvaru Bostonas maratona sacensībās vīriem.

Kavauči 42 kilometrus un 195 metrus skrēja divās stundās 15 minūtēs un 58 sekundēs.

Viņš piecus kilometrus pirms finiša apsteidza kenijieti Džofriiju Kirui, kurš finišēja otrais, japānim zaudējot divas minūtes un 25 sekundes. Savukārt trešais bija ASV gargabalnieks Šadraks Bivots, kurš no Kavauči atpalika divas minūtes un 37 sekundes.

Pašlaik 31 gadus vecais Kavauči sevi neuzskata par profesionālu sportistu un ikdienā strādā Saitamas prefektūras pašvaldībā. Lielākoties viņš izcīnījis uzvaras maratonos Japānā, tajā skaitā arī prestižajā Tokijas maratonā.

Tikmēr Lindena kļuva par pirmo amerikānieti kopš 1985.gada, kura uzvarējusi Bostonas maratona dāmu sacensībās.

Juki Kavauči un Dezirī Lindena lietainos un vējainos laikapstākļos izcīnīja uzvaras prestižajā Bostonas maratonā. (Foto: AP/Scanpix/LETA)

Viņa maratona distanci veica divās stundās 39 minūtēs un 45 sekundēs, kas bija lēnākais laiks kopš 1978.gada.

Savukārt otrā bija vēl viena amerikāniete Sāra Sellersa, kura Lindenai zaudēja četras minūtes un desmit sekundes. Savukārt trešā bija kanādiete Krista Dušēna, kura atpalika četras minūtes un 26 sekundes.

Pašlaik 34 gadus vecā Lindena līdzšinējās karjeras laikā izcīnījusi divas otrās vietas prestižajos Čikāgas un Bostonas maratonos.

No Latvijas pārstāvjiem Ieva Scogina distanci skrēja trīs stundās 33 minūtēs un septiņās sekundēs, kas viņai deva vietu otrajā tūkstotī dāmu konkurencē. Savukārt Kārlis Grīnbergs finišēja pēc trim stundām 17 minūtēm un 25 sekundēm, kamēr Andris Dresmanis bija vēl divas minūtes un 37 sekundes lēnāks, abiem latviešiem ieņemot vietas piektajā tūkstotī vīru konkurencē. Bostonas maratonam pieteikušies bija arī Raivis Zaķis un Jurijs Dorofejevs, taču viņi nav atrodami starp finišu sasniegušajiem sportistiem.

Pērn Bostonas maratonā uzvaras izcīnīja kenijieši Kirui un Edna Kiplagata.

Sacensības Bostonā ir pasaules senākais maratons un šogad tas norisinājās 122.reizi vēsturē. 2013.gadā pie Bostonas maratona finiša līnijas notika divi sprādzieni, kuros tika nogalināti trīs cilvēki - divas jaunas sievietes un astoņgadīgs puika - un vēl 264 cilvēki tika ievainoti.

2006. un 2007.gadā sudraba medaļu Bostonas maratonā izcīnīja Latvijas labākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka, bet vēl divas reizes viņa guva ceturto vietu.

Citi šobrīd lasa

Sirds un smaganu veselība: vai beidzot pierādīta saistība?
Ineses Supes dēls izglābj saplosītu vārnu, izmitina to uz balkona un nosauc par Kārli 28
Plašo kūdras un meža ugunsgrēku joprojām nav izdevies nodzēst; smaka šodien var sasniegt arī Jūrmalu un pat Rīgu 31
Pievienot komentāru

Отец насиловал дочерей, а их мать молилась, вместо того чтобы вызвать полицию

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото