Latvijas hokeja izlasei pārliecinošs zaudējums pret Somiju
Par labāko Latvijas izlases rindās tika atzīts šā mača komandas kapteinis Gints Meija.
2018. gada 11. aprīlis, 22:07

Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, trešdien savā pirmajā pārbaudes mačā savu skatītāju priekšā ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) piekāpās Somijai.

Latvijas hokeja izlase "Arēnā Rīga" piekāpjas Somijai

Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, trešdien savā pirmajā pārbaudes mačā savu skatītāju priekšā ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:2, ...

19

Latvijas hokeja izlase cietusi zaudējusi visās trijās aprīlī aizvadītajās pārbaudes spēlēs.

Mača pirmais periods aizritēja haotiski, laukumā dominējot viesiem. Savu pārsvaru vārtu guvumā somi pārvērta tikai otrā perioda septītajā minūtē, kad Mika Niemi bija pirmais pie Ulda Čalpa atsistās ripas un raidīja to mājinieku cietoksnī. Piecas minūtes vēlāk somi dubultoja savu pārsvaru, precīzi metot Ēmeli Suomi, kurš uztvēra gar vārtiem raidītu piespēli.

Tāpat arī trešajā periodā laukumā dominēja somi un, tuvojoties trešdaļas vidum, Sāmi Sandels ar precīzu metienu noslēdza ātru viesu uzbrukumu. Līdz mača beigām latviešiem neizdevās ieraidīt ripu pretinieku vārtos, turklāt vēl no lielāka zaudējuma mājiniekus glāba Čalpa.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Gints Meija, kurš šajā duelī pildīja komandas kapteiņa pienākumus.

Rezervē trešdien bija Māris Jučers, kurš vārtos, visticamāk, stāsies ceturtdien, kad abas komandas aizvadīs savu otro savstarpējo dueli "Euro Ice Hockey Challenge" spēļu ietvaros.

Vien pirmdien izlases rindas papildināja 19 gadus vecais uzbrucējs Deniss Smirnovs, 20 gadus vecais aizsargs Kristiāns Rubīns un 19 gadus vecais uzbrucējs Renārs Krastenbergs. Smirnovs un Krastenbergs trešdien piedzīvoja savu debiju pieaugušo izlasē.

Somijas izlase sastāvā iekļāvusi četrus hokejistus, kuri februārī piedalījās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kur gan somi nostartēja ne pārāk veiksmīgi, ceturtdaļfinālā zaudējot Kanādai. Dienvidkorejā spēlēja Tomi Kiviste, Marko Antila, Sakari Maninens un Veli Mati Savinainens.

Tāpat somiem šajā sastāvā ir septiņi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu pārstāvji, pieciem no viņiem spēlējot Helsinku "Jokerit" rindās.

Jau vēstīts, ka veselības problēmu dēļ Latvijas izlasē šajā pavasarī nebūs iepriekšējo trīs gadu komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kuram veikta rokas operācija. Tāpat komandas sastāvā nebūs uzbrucēju Laura Dārziņa, Zemgus Girgensona un Jāņa Sprukta, kā arī vārtsargu Ivara Punnenova un Jāņa Kalniņa. Turklāt sagaidāms, ka pasaules čempionātā nevarēs palīdzēt arī aizsargs Artūrs Kulda.

Iepriekš arī bija skaidrs, ka uz izlasi netiks aicināts aizsargs Oskars Bārtulis.

Aģentūra LETA ziņoja, ka pārbaudes spēļu ciklu Latvija iesāka ar zaudējumiem 2:3 un 2:6 Norvēģijai, abus mačus aizvadot pagājušās nedēļas nogalē.

Tikmēr Somija pagājušajā nedēļā savās mājās ar 2:3 zaudēja un ar 4:3 uzvarēja Baltkrieviju, abos mačos aizvadot pagarinājumus.

Pēc trešdien un ceturtdien gaidāmajiem pārbaudes mačiem Latvijas izlasei 20.-21.aprīlī sekos divas cīņas viesos pret Slovākiju, kamēr 27.-28.aprīlī Rīgā viesosies Šveices izlase. Savukārt gatavošanās tiks noslēgta ar spēli 1.maijā Rīgā pret spēcīgo Kanādas izlasi.

Pasaules čempionāts 4.maijā sāksies Dānijas pilsētās Herningā un Kopenhāgenā. Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.