Kratīšana veikta izmeklēšanas ietvaros par Čempionu līgas televīzijas translācijas tiesību darījumu, kuru parakstīja Džanni Infantino.

Šveicē veikta kratīšana UEFA birojā saistībā ar "Panamas dokumentu" skandālu 3

Futbols
2016. gada 7. aprīlī 08:10 2016. gada 7. aprīlī 08:10
Šveices policija trešdien veica kratīšanu Eiropas futbola asociāciju savienības (UEFA) Ženēvas birojā saistībā ar tā dēvēto "Panamas dokumentu" skandālu.

Kratīšana veikta izmeklēšanas ietvaros par Čempionu līgas televīzijas translācijas tiesību darījumu, kuru parakstīja Džanni Infantino, pirms viņš kļuva par Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentu.

Šveices un Itālijas dubultpilsonis Infantino, kurš ir bijis UEFA ģenerālsekretārs kopš 2009.gada, šī gada 26.februārī tika ievēlēts par FIFA prezidentu.

Pastiprinoties spiedienam uz FIFA, kas iesaistīta arī plašā kukuļņemšanas skandālā, urugvajietis Huans Pedro Damiani atstāja FIFA ētikas komitejas locekļa amatu, jo viņš "Panamas dokumentos" ir saistīts ar citu futbola funkcionāru, kurš ir izsludināts meklēšanā ASV.

Šveices policija izmeklē, vai Infantino ir parakstījis televīzijas translācijas tiesību darījumus ar ASV kukuļņemšanā apsūdzētiem argentīniešiem – Ugo Hinkisu un viņa dēlu Mariano Hinkisu.

Infantino ir noliedzis, ka būtu vainojams likumpārkāpumos, un ziņu aģentūrai AFP pavēstīja, ka ir "samulsis" par viņam inkriminētajiem nodarījumiem. Aizdomas saistītas ar kontraktiem par divu Čempionu līgas turnīru televīzijas translācijas tiesībām, kurus Infantino parakstījis, kad viņš bija UEFA direktors juridiskajos jautājumos.

No Panamas juridiskās firmas "Mossack Fonseca" datu centra ir noplūdināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savus aktīvus no nodokļu iestādēm.

"Panamas dokumentos" minēti 12 pašreizējie vai bijušie valstu vai valdību vadītāji, tostarp Islandes un Pakistānas premjeri, Ukrainas un Ķīnas prezidenti un Saūda Arābijas karalis, kā arī tādas sporta un kino zvaigznes kā Džekijs Čans.

Vācijas laikraksts "Sueddeutsche Zeitung" ieguva "Mossack Fonseca" dokumentus no anonīma avota un dalījās ar citiem pasaules medijiem, izmantojot Izmeklējošo žurnālistu starptautisko konsorciju (ICIJ).

LETA/Foto: Vida Press, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 16
Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 10
Dziedātāja Bjorka režisoru Larsu fon Trīru vaino seksuālā uzmācībā 15
Pievienot komentāru