Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Haralda Silova izcīnītā ceturtā vieta pagaidām ir pārliecinoši labākais Latvijas sportistu sasniegums Phjončhanā. (Foto: AFP/Scanpix/LETA)

Silovs par 4. vietu olimpiskajās spēlēs var pretendēt uz vairāk nekā 30 tūkstošu eiro naudas balvu

Citi sporta veidi
13. februārī 16:45 2018. gada 13. februārī 16:45
LETA
Par Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē izcīnīto ceturto vietu Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs varētu pretendēt uz naudas balvu līdz 30 734 eiro.

Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru paredz, ka par Olimpiskajās spēlēs individuālajos olimpiskajos sporta veidos un disciplīnās izcīnīto pirmo vietu sportists var pretendēt uz naudas balvu līdz 142 288 eiro. Naudas balvas piešķir arī par iegūto otro, trešo, ceturto, piekto un sesto vietu. Šādā gadījumā piešķiramās naudas balvas apmērs nedrīkst pārsniegt 60% no iepriekšējās vietas maksimāli iespējamā naudas balvas apmēra.

Līdz ar to par ceturto vietu Silovs varētu saņemt prēmiju līdz 30 734 eiro.

Lai varētu pretendēt uz naudas balvas saņemšanu, Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzīta sporta federācija līdz kārtējā gada 15.oktobrim iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā iesniegumu par sasniegumiem.

Latvijas Nacionālā sporta padome, izstrādājot priekšlikumu Ministru kabinetam par naudas balvu piešķiršanu, izvērtē sacensību nozīmīgumu, sacensībās piedalījušos valstu skaitu un sportistu vai komandu skaitu. Nepieciešamo informāciju izvērtējuma veikšanai sagatavo padomes sekretariāts.

Kā ziņots, Silovs otrdien izcīnīja ceturto vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē. Līdz ar to Latvijas sportists sasniedza savas olimpiskās karjeras augstāko rezultātu un arī Latvijas sportistu labāko rezultātu šajā Olimpiādē līdz šim.

Silovs savā skrējienā finišēja pēc minūtes un 45,25 sekundēm, no goda pjedestāla atpaliekot par 0,32 sekundēm.

Saistītās ziņas

Mūsu ātrslidotājs Haralds Silovs paliek soli no olimpiskās medaļas 28
Silovs izcilo rezultātu sasniedzis ar mirušā brāļa bildi pie sirds: "Jā, nebija tālu līdz medaļai, bet jūtos gandarīts!" 4
Smags brīdis sportista Silova ģimenē: pēc Haralda brāļa nāves Anna ar dēliņu palikuši bez naudas

Šīs Silovam ir trešās olimpiskās spēles karjerā un viņš iepriekš izteicies, ka arī pēdējās. 2010.gadā latvietis kļuva par pirmo sportistu vēsturē, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, bet pēc tam pievērsās tikai otrajam no šiem sporta veidiem.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs Silovs guva desmito vietu šorttrekā 1500 metros un 14.vietu 1000 metros, kā arī 12.vietu ātrslidošanā 500 metros. Savukārt Sočos viņš kopumā startēja ļoti neveiksmīgi. Kaut tika gūta 14.vieta 1500 metros, 1000 metros latvietis ieņēma 24.vietu, bet 500 metros samierinājās ar 37.pozīciju.

Ģimenes apstākļu dēļ Silovs izlaida gandrīz visu pagājušo sezonu, bet šosezon uz ledus atgriezās ar augstiem rezultātiem un droši kvalificējās olimpiskajām spēlēm. Silovam veiksmīgākā ir masu starta distance, kas Phjončhanā debitēs olimpiskajā programmā, un janvārī viņš tajā gandrīz kļuva par Eiropas čempionu - Silovs finišēja pirmais pēc sešpadsmitā apļa, kurā bija jānoslēdz sacensības, tomēr tablo kļūdas dēļ sportisti veica vēl vienu apli un tajā latvietis vairs nebija starp ātrākajiem.

Citi šobrīd lasa

"Jāiet ārā svaigā gaisā un jāelpo ar diafragmu" - valmieriete Ieva Puķe atklāj, kur smeļas spēku dzīvei
"Es biju 18 gadu veca meitene, kas aizbēgusi no mājām" - rakstniece Kristīne Ulberga stāsta par dzīvi komūnā
Ekselenti un krimināli. Recenzija par jauno latviešu filmu "Kriminālās ekselences fonds" 1
Pievienot komentāru