foto: Sputnik/Scanpix/LETA
Bēdīgi slavenajā bijušajā Krievijas Antidopinga aģentūras ēkā Sočos tagad var nopirkt "Meldoniju" un "B paraugus"
"Meldonija" kokteiļa receptē ietilpst absints un "Red Bull", savukārt "B paraugā" - tekila, sambuka un asā mērce.
2018. gada 15. janvāris, 19:16

Bēdīgi slavenajā bijušajā Krievijas Antidopinga aģentūras ēkā Sočos tagad var nopirkt "Meldoniju" un "B paraugus"

Kasjauns.lv / LETA

Ēka, kurā aizsākās 2014.gada Ziemas olimpisko spēļu dopinga skandāls, Sočos kļuvusi bēdīgi slavena ar tajā iekārtoto restorānu, kas pievelk tūristus.

Apmeklētājiem tiek piedāvāti kokteiļi kā "B paraugs" vai "Meldonijs". Restorāna menedžere Jeļena Djatlova aģentūrai AP atklāja, ka ēdienkarte ir tāda, "lai netiktu aizmirsta ēkas vēsture".

Aģentūra AP novērojusi, ka ārpus bijušās laboratorijas tūristi cenšas nofotografēties pie stendiem ar 2014.gada Olimpiādes medaļnieku vārdiem. Joprojām atrodami arī tie, kuru īpašniekus Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) uz mūžu atstādinājusi no olimpiskajām spēlēm.

Soču olimpiskais ciematiņš dažas nedēļas pēc olimpiādes

gallery icon
30

Daudziem apmeklētājiem sodītie sportisti joprojām ir varoņi. "Man tas ļoti nepatīk. Domāju, ka mūsu sportistus nedrīkstēja tā pamest, un viņiem nevajadzētu sacensties zem neitrāla karoga," saka advokāte no Saratovas Karina Tolmačova, kas uz Sočiem atbraukusi slēpot un neatbalsta, ka Krievijas sportisti gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nevarēs startēt zem savas valsts karoga.

Tiek lēsts, ka Krievijas valdība Olimpiādei un tās infrastruktūrai iztērēja 51 miljardu ASV dolāru (41,5 miljardus eiro). Soču vicemērs Sergejs Jurčenko saka, ka kopš olimpiskajām spēlēm iedzīvotāju skaits pilsētā dubultojies līdz 600 000 cilvēkiem, jo daudzi krievi pārcēlušies uz dienvidiem maigāka klimata dēļ.

Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija

gallery icon
108

Pagājušajā gadā pilsētu apmeklējuši 6,5 miljoni tūristu no kuriem 85 procenti bijuši krievi.

"Olimpiāde deva lielu grūdienu pilsētas attīstībā," Jurčenko sacīja AP. "Pilsēta uzbūvēta praktiski no jauna."

Šovasar Soči būs viena no Krievijas pilsētām, kas uzņems Pasaules kausa finālturnīra spēles futbolā, lai gan Olimpiskajā stadionā līdz šim notikušas tikai septiņas spēles, no tām četras Konfederāciju kausa izcīņā pagājušajā vasarā. Profesionāla kluba šajā pilsētā vairs nav.

Soču pilsētas dzīve brīdi pirms Olimpiādes

gallery icon
49

Stadionā ar 47 000 vietu, vietējā futbola kluba vienīgā spēle pagājušajā gadā pulcēja vien sešus tūkstošus līdzjutēju. Tika nolemts ņemt "viena gada pauzi", lai pārdomātu stratēģiju, taču kopš jūnija vairs netiek ziņots par aktivitātēm un vadība izvairījusies no komentāriem.

Neskaitot "Soči" futbola komandas pēdējo mēģinājumu, kopš 2003.gada bijuši pieci neveiksmīgi mēģinājumi iesakņot pilsētā futbola klubu, tomēr allaž piedzīvotas finansiālas problēmas.

Sočos olimpisko spēļu norises vietā gandrīz +20 grādu

gallery icon
19

"Futbola klubus Krievijā parasti finansē no [valdību] budžeta, bet Soču budžets tam ir nepietiekams," saka Jurčenko. "Ceram, ka pēc Pasaules kausa radīsies investors un 2019.gadā Sočos būs futbola klubs."

Kā vēstīts, pēc Maskavas antidopinga laboratorijas kādreizējā priekšsēdētāja Grigorija Rodčenkova liecībām atklājās plaša shēma ar Krievijas sportistu līdzdalību 2014.gada Soču olimpisko spēļu laikā. Toreiz Krievijas Antidopinga aģentūras ēkā nakts aizsegā regulāri tika samainītas vietējo sportistu dopinga proves pret tīrām.