Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Boksa federācija nodarbojas ar reiderismu, pārliecināts Maira Brieža menedžeris Alberts Siesta (attēlā pa kreisi).

Latvijas Boksa federācija cenšas sabotēt Maira Brieža cīņu 46

Citi sporta veidi
2016. gada 29. aprīlī 09:49 2016. gada 29. aprīlī 09:49
Latvijas Boksa federācija (LBF), cenšoties izjaukt Latvijas labākā boksera Maira Brieža cīņu, nodarbojas ar reiderismu, uzskata boksera pārstāvji.

LBF atteikusies izsniegt licenci pirms 14.maija cīņas, kurā Briedis "Arēnā Rīga" sacentīsies ar nigērieti Olanrevaju Durodolu, draudot, ka duelis nebūs starptautiski atzīts. Šīs cīņas uzvarētājam plānots kļūt par obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu Pasaules Boksa padomes (WBC) versijā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem).

"Kaut boksa federācija cenšas sabotēt cīņu, tā simtprocentīgi notiks," uzskata Brieža menedžeris Alberts Siesta. "Esmu pārsteigts, ka tādā mazā valstī kā Latvijā ir grupa cilvēku, kuri nevēlas, lai Mairis tiek pie panākumiem. Citur šāda līmeņa bokserus atbalstītu visa valsts, bet šeit, kad Mairis guvis panākumus, parādījusies grupa reideru, kas vēlas iegūt procentus no Brieža panākumiem. Tas nav iespējams, jo tagad ir 2016.gads. Šie cilvēki tiks sodīti pēc likuma, jo neticu, ka valstī var eksistēt šādi cilvēki. "

Kā skaidroja Brieža pārstāvis Raimonds Zeps, boksa federācija vēlas, lai cīņa tiktu sankcionēta caur viņiem, tomēr noskaidrots, ka tai nemaz nav tiesību izsniegt licenci šai cīņai.

"Nesaprotam, kāpēc viņi liek šķēršļus, tomēr viņi nevar nekādi apturēt vai aizliegt cīņas norisi," uzskata Zeps. "Viņi vēlas, lai Mairis kļūst par viņu bokseri un maksātu no visām nākotnes cīņām. Tas ir reiderisms - piesavināties daļu naudas."

Līdz ar to dibināta Latvijas Profesionālā boksa komisija, kas būšot tiesīga izsniegt Briedim licenci.

"Jaundibinātās asociācijas mērķis ir ilgtermiņā attīstīt profesionālo boksu, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos un nebūtu jādod daļa no ienākumiem cilvēkiem, kas nekad nav palīdzējuši," teica Zeps, atklājot, ka līdz šim Briedis izmantojis gan citu valstu licences, kas Eiropas Savienības ietvaros ir atļauts, gan arī Latvijas licenci, jo iepriekš tā tika izsniegta par saprātīgiem nosacījumiem.

"Viņi parādījās jau pirms cīņas ar Deniju Venteru, bet tad Starptautiskā Boksa federācija (IBF), kas ir organizācija no ASV, tikai pasmējās. Tagad ir sarežģītāk, jo iesaistīta Eiropas Boksa savienība (EBU), tomēr rezultāts būs tas pats," pārliecināts ir Siesta. "WBC ir mums atsūtījuši rēķinu, ko nomaksāsim līdz pirmdienai. WBC neinteresē kaut kāda federācija, bet gan tas, lai viss būtu apmaksāts un izpildīti medicīniskie kritēriji."

Kā atklāja Zeps, organizatori cer, ka cīņu apmeklēs 5000-7000 skatītāju, bet, ja Briedis iegūs iespēju cīnīties par čempiona titulu, nākotnē vairs Latvijā tik augsta līmeņa cīņas nebūs iespējams noorganizēt.

"Ar naudu cīņas organizēšanā viss ir uz pareizā ceļa. Šobrīd ļoti svarīgi, cik cilvēku atnāks, un, ja vien nenotiek kas ļoti nepatīkams, visu nosegsim," Zeps atgādināja, ka jau šo cīņu sarīkot bijis ļoti grūti. "Ja vien neparādīsies kāds mecenāts, kurš būs gatavs nosponsorēt ļoti lielu summu, nav iespējams Latvijā savākt summu, kas būs nepieciešama čempiona cīņai. Šoreiz mums palīdzēja gan līdzšinējie atbalstītāji "Smscredit.lv" un "TM Security", par lielāku summu izdevās pārdot televīzijas tiesības, kā arī nākuši klāt vairāki mazie atbalstītāji. Tāpat ceram arī, ka biļešu tirdzniecībā ienākumi būs lielāki nekā līdz šim."

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 8
Skatīt visus komentārus