"Europol" pavēstīja, ka banda iegādājusies futbola klubus un tad izmantojusi tos kā fasādi necaurskatāmam tīklam, kurā iesaistītas holdingkompānijas.

Sagrauta krievu banda, kas caur Portugāles futbolu atmazgājusi naudu 3

Futbols
2016. gada 5. maijā 18:13 2016. gada 5. maijā 18:13
Eiropols un Portugāles policija paziņojuši, ka ir sagrauta galvenokārt krievu veidota banda, kas caur Portugāles futbolu atmazgājusi naudu.

Eiropas policijas aģentūra "Europol" pavēstīja, ka banda iegādājusies futbola klubus un tad izmantojusi tos kā fasādi necaurskatāmam tīklam, kurā iesaistītas holdingkompānijas.

Aģentūra atklāja, ka kratīšana veikta četros klubos, kā arī dzīvesvietās un birojos.

Policija veikusi kratīšanu arī Portugāles futbola trešās divīzijas klubā "Uniao de Leiria". Kluba īpašnieks Aleksandrs Tolstikovs kopā ar vēl diviem kluba pārstāvjiem ticis aizturēts, vēstīja Portugāles mediji.

Ceturtdienas rītā viņus paredzēts nogādāt tiesā.

"Europol" informēja, ka kratīšana veikta trešdien, bet operācija ilgusi vairāk nekā gadu.

Policija konstatējusi saikni ar nopietniem un organizētiem noziegumiem virknē Eiropas valstu, tostarp arī Latvijā un Igaunijā. Noziegumi veikti arī Austrijā, Lielbritānijā, Moldovā un Vācijā.

Latvijas Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins teica, ka Latvijas policija pašlaik nekāda veida tiesiskās palīdzības lūgumus no "Europol" un Portugāles saistībā ar konkrēto lietu nav saņēmusi. Ņemot vērā, ka šobrīd nav konkrētākas informācijas par lietas apstākļiem, policija komentārus nevar sniegt.

"Uniao de Leiria" savulaik spēlēja Portugāles augstākajā līgā, un to vadīja pazīstamais futbola treneris Žuzē Mourinju, tomēr 2012.gadā klubs no augstākās līgas izkrita. Galu galā tas nokrita līdz trešajai divīzijai un bankrotēja, bet pēc tam tika pārdots Krievijas uzņēmējam Tolstikovam.

Kratīšana veikta arī trīs Portugāles augstākās līgas klubos: Lisabonas klubos "Sporting" un "Benfica" un Bragas "Sporting". Portugāles mediji gan norāda, ka šie klubi netiek turēti aizdomās un saistīti ar izmeklēšanu tikai tādēļ, ka risinājuši sarunas ar "Uniao de Leiria" par futbolistu pārejām.

Aģentūra "Reuters" vēsta, ka "Uniao de Leiria" īpašumā ir vairāki Krievijas futbolisti, tomēr tikai viens ir spēlējis kluba galvenajā komandā.

Tiek uzskatīts, ka kluba pārņemšanā iesaistītā banda ir "nozīmīga Krievijas mafijas grupējuma šūniņa", norādīja "Europol".

Izmeklēšana tika sākta pēc tam, kad radās aizdomas vairāku faktoru dēļ, galvenokārt "aizdomās turēto augstā dzīves standarta" dēļ.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 65
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 52
Gulbenes novada Lejasciemā plosījies lācis 5
Pievienot komentāru